Menu

26 600 sprzedanych biletów na 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw. „Wizytówka cyklu i święto światowego żużla”

– Jestem  spokojny, że PGE Narodowy będzie wypełniony – powiedział Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego podczas briefingu z dziennikarzami. 11 maja 2024 roku ósma edycja 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw. Do tej pory sprzedanych jest już 26 600 biletów, a najwięcej wejściówek nabyli kibice z województwa Mazowieckiego.

W przyszłorocznym cyklu FIM Speedway Grand Prix zaplanowanych jest 11 rund, aż 4 z nich odbędą się w Polsce (Warszawa, Gorzów, Wrocław oraz Toruń). Podczas briefingu z dziennikarzami, prezes Polskiego Związku Motorowego zaznaczył, że liczył na poszerzenie cyklu o nowe kraje lub powrót do Australii. – Cztery rundy w Polsce to trochę dużo. Porównując to do MotoGP, gdzie jest dominacja Hiszpanii – są tam 4 odsłony, ale przy 20/21 rundach w sezonie. Oczywiście Warszawa stała się wizytówką cyklu i jest świętem żużla. Niestety Cardiff przez ostatnie lata straciło na znaczeniu. Szkoda, bo zawsze przychodziła tam duża liczba kibiców. Nie ma co ukrywać, że Polska „ciągnie ten wózek”. Żałuję, że nie udaje się promotorowi pozyskać nowych lokalizacji. Trudno oczywiście robić zawody w zupełnie nowych miejscach i dobrze go sprzedać. Myślę, że takie miejsca jak Australia czy chociażby Kalifornia, byłyby do „zrobienia” – wyjaśnił Michał Sikora.

11 maja 2024 roku najlepsi żużlowcy zmierzą się na PGE Narodowym. Warszawski stadion już po raz ósmy przyjmie kibiców z całego świata na największe żużlowe święto. Polscy fani czekają na premierowe zwycięstwo naszego reprezentanta. W ubiegłorocznej edycji zwyciężył Fredrik Lindgren, który do końca rywalizował o złoty medal IMŚ z Bartoszem Zmarzlikiem. Szwed ostatecznie zajął 2. miejsce, a Polak po raz czwarty w karierze zdobył tytuł.

Do tej pory sprzedano 26 600 biletów na 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw. Najwięcej wejściówek nabyli kibice z województw: Mazowieckiego (18,5%), Wielkopolskiego (15,7%) i Kujawsko-Pomorskiego (10,9%). – Sprzedaż jest na przyzwoitym poziomie. Przed nami także okres świąteczny, gdzie liczę na to, że uda się zwiększyć tę liczbę sprzedanych biletów na PGE Narodowy – zaznaczył Michał Sikora, Prezes PZM.

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw, ceny biletów do 31.12.2023:

KAT. VI 39 PLN
KAT. V 119 PLN
KAT. IV 129 PLN
KAT. III  149 PLN
KAT. II 169 PLN
KAT. I 219 PLN
PREMIUM 369 PLN
SILVER 1200 PLN dostępne na stronie partnera www.pakietyVip.com ([email protected])
GOLD VIP 1500 PLN

  • Cena biletu GOLD VIP zawiera: miejsce siedzące w strefach VIP Gold (sektory V1, V2, V3, V4, V5) catering przez 5 godzin (bufet ciepły i zimny, przekąski, desery) od 18:00 do 23:00, nielimitowany Open Bar zawierający napoje alkoholowe i niealkoholowe, program zawodów.
  • Cena biletu PREMIUM zawiera: miejsce w sektorach C1 i C4 (na prostej przeciwległej do startu), darmowy program (voucher) do odbioru w infopunkcie na PGE Narodowym. Miejsce nie obejmuje w cenie cateringu.
  • Program zawodów do nabycia na KupBilet.pl w cenie 30 zł.
  • Osoby z niepełnosprawnością ruchową na wózkach inwalidzkich: rząd miejsc nad sektorami D4, D5, D6, D7, D14, D15, D16, D17 (pakiet osoba na wózku + opiekun): 89 PLN + 1 PLN.
  • Dzieci do lat 6 – wejście bezpłatne tylko z pełnoletnim opiekunem, dziecko siedzi na kolanach opiekuna.

Pakiety SILVER (1200 PLN) dostępne na stronie partnera www.pakietyVip.com ([email protected])

Wszystkie informacje dostępne na stronie wydarzenia TUTAJ

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych