Menu

Boll Warsaw FIM SGP of Poland: stolica czeka z atrakcjami dla przyjezdnych

BOLL Warsaw FIM SGP of Poland zgromadzi w najbliższy weekend kilkadziesiąt tysięcy miłośników żużla z całej Polski. Tym, którzy zostaną w Warszawie do niedzieli proponujemy kilka miejsc w stolicy, gdzie będzie można spędzić czas po i przed zawodami.

W najbliższą sobotę PGE Narodowy zamieni się w arenę najważniejszego wydarzenia dla sportowego świata żużla. Dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy już w piątek i zostaną do niedzieli będzie okazją zobaczyć nie tylko sam stadion i jego infrastrukturę, ale także poczuć klimat miasta i przedłużyć świętowanie w gronie przyjaciół i znajomych. Sporym ułatwieniem dla użytkowników telefonów będzie dostępna aplikacja „warsawtour”, umożliwiająca szybkie rozeznanie się w ofercie turystyczno-rozrywkowej stolicy. Można także zajrzeć na stronę https://warsawtour.pl. W rekomendacjach miejsc wartych odwiedzenia przy niewielkiej ilości czasu, mamy dla fanów żużla kilka propozycji.

Strefa dobrego jedzenia i zabawy

Warszawskie „Pawilony” to szczególne miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy, ukryte miedzy Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi (http://pawilonynowyswiat.pl/) oferuje luźną atmosferę, dobre jedzenie, szeroki wybór napojów oraz okazje do spotkania znanych osób. To idealne miejsce na wieczór z przyjaciółmi, oferujące różnorodne klimaty kilkunastu pawilonów, menu i muzykę do białego rana. Atrakcją miejsca jest także jego bliskość z traktem Nowego Świata i Starym Miastem, które szczególnie pięknie prezentuje się wieczorem.

Drugie na liście są Bulwary Wiślane. To doskonała, rekreacyjna przestrzeń usytułowana w bliskim sąsiedztwie PGE Narodowego. Oferuje bogatą infrastrukturę knajpek nad wodą, food trucków, podestów z leżakami i ścieżek rowerowych (www.rowery.um.warszawa.pl). Co weekend można tam bezpłatnie wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, koncertach, spotkaniach autorskich oraz różnych pokazach i warsztatach m.in. kulinarnych lub fotograficznych. To doskonałe miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta i podziwianie bryły PGE Narodowego. W bezpośrednim otoczeniu bulwarowych schodów nad brzegiem Wisły, znajdują się Centrum Nauki Kopernik, Multimedialny Park Fontann i Muzeum nad Wisłą. Miejsca te także warto odwiedzić, ale trzeba wcześniej zarezerwować bilet. Nawet, jeśli nie uda się zwiedzić ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik (www.kopernik.org.pl), to warto je odwiedzić i zjeść smaczny obiad, korzystając z ogólnodostępnej restauracji. Dla amatorów nocnych biesiad obowiązkowym punktem wizyt na mapie miasta będzie „Nocny Market” w Starym Dworcu Warszawa Główna przy ul. Towarowej 3, gdzie można skosztować tradycyjnych i orientalnych smaków kuchni z całego świata.

Pokazy laserowe

Atrakcją nie tylko dla przyjeżdżających do Warszawy są weekendowe pokazy obrazu, świateł i wody w Multimedialnym Parku Fontann. Wyświetlane w plenerze na ekranie wodnym laserowe animacje, co roku przyciągają tłumy. Tegoroczny spektakl zatytułowany „Wars i Sawa” będzie można zobaczyć już w piątek 17 maja o godz. 21.30. Wstęp wolny. Więcej informacji: http://fontanna-multimedialna.pl/warszawa/

Panorama miasta

W Warszawie jest kilka miejsc z których można podziwiać panoramę miasta. Najbardziej znanym jest  taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki usytułowany na 30 piętrze ( http://www.pkin.pl/strefa-turysty-taras-widokowy), ale także taras wieży przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu 68. Od maja do października miejsce to jest dostępne w dni powszednie od 10:00 do 21:00 oraz w weekend od 11:00 do 22:00, więcej informacji http://www.taraswidokowy.pl.

18 maja po zakończeniu zawodów mamy propozycję dla wytrwałych. Z okazji „Nocy Muzeów” będzie okazja zobaczyć jedną z niecodziennych placówek, jaką jest „Muzeum Polskiej Wódki”. Tego wieczoru będzie ono otwarte od 20.00 do północy. Więcej informacji o tym miejscu znaleźć można pod linkiem https://bit.ly/2HiXz8t.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych