Menu

Przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Lindgren czarnym koniem w ocenie Briggsa

9 dni pozostało do rozpoczęcia cyklu FIM Speedway Grand Prix. – Na PGE Narodowym jest kapitalna atmosfera, z pewnością będzie tam komplet kibiców – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Tony Briggs, były nowozelandzki żużlowiec i konstruktor m.in. pneumatycznych band.

Turniej na PGE Narodowym po raz kolejny rozpocznie zmagania o tytuł mistrza Świata. Na warszawską rundę pozostało już mniej niż 1500 biletów. – To będzie fantastyczne widowisko. Każdego roku jest coraz lepiej. Myślę, że Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będzie świetnym turniejem. Na PGE Narodowym jest kapitalna atmosfera, z pewnością będzie tam komplet kibiców. Czekam z niecierpliwością na zawody – powiedział Briggs. 57-letni Nowozelandczyk, który ma za sobą zawodniczy epizod w barwach Wybrzeża Gdańsk dodał także, że obiekt w Warszawie stał się jednym z głównych miejsc światowego żużla. – Warszawa kroczy wraz z Cardiff. W obu miejscach jest niezła atmosfera, jednak w Polsce jest fantastycznie – zaznaczył w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Stawka zawodników jest jedną z najbardziej wyrównanych w ostatnich latach. Tony Briggs nie ma wątpliwości, że ciężko wskazać faworytów. – W tym roku mamy też Monster Energy FIM Speedway of Nations i Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik wyglądali na dobrze przygotowanych i zadowolonych, więc myślę, że to będzie wielkie wyzwanie dla nich. Tai Woffinden będzie niezwykle silny. Jest w dobrej formie i szczęśliwy w życiu prywatnym. Będzie chciał zdobyć kolejne złoto. Zmarzlik miał dobry poprzedni sezon, ale teraz zanosi się na jeszcze lepszy. Poza tym dla mnie czarnym koniem jest Fredrik Lindgren, wygląda na bardzo mocnego – wyjaśnił

Popularny „Briggo” poruszył również kwestię Grega Hancocka, który zrezygnował ze startów ze względów rodzinnych. – W żużlu nic nie jest na sto procent pewne. Każdego roku widzimy jak sytuacja się zmienia, następują wypadki, kontuzje. Przykładem jest sytuacja Jasona Doyle`a w poprzednich latach. Nie ma na nic gwarancji. Także zawieszenie kariery przez Hancocka jest smutne, ale ma duże wsparcie od nas wszystkich – zakończył Nowozelandczyk.

Bilety na 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland dostępne są na kupbilet.pl/sgp2019 oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej (Empik, STS i Kolporter).

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych