Menu

Przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Robert Kempiński trzyma kciuki za biało – czerwonych

Menedżer MRGARDEN GKM Grudziądz wierzy, że zobaczymy Polaka na podium warszawskiej rundy FIM Speedway Grand Prix. W rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Kempiński opowiedział także o tym, czy woli obecną formułę SGP czy jednodniowe finały. Inauguracja cyklu już 18 maja.

Do 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland pozostał już tydzień. Wszyscy z niecierpliwością oczekują rozpoczęcia cyklu FIM SGP na PGE Narodowym. Robert Kempiński jest zdania, że może to być świetne widowisko, a na koniec znów zobaczymy reprezentanta Polski w pierwszej trójce. – Będą to pierwsze zawody cyklu w tym roku. Początek sezonu to zawsze pewna niewiadoma. Wszyscy zawodnicy walczą o jak najlepszy wynik. Jeśli tor będzie przygotowany dobrze, będziemy świadkami ciekawych zawodów. Ja jestem patriotą i zawsze trzymam kciuki za biało-czerwonych. Wierzę, że któryś z Polaków stanie na podium na PGE Narodowym, co świetnie otworzy sezon FIM Speedway Grand Prix 2019 – mówi dla speedwayekstraliga.pl.

Menedżer MRGARDEN GKM Grudziądz nie wskazuje na ten moment zawodników, którzy będą faworytami w walce o złoty medal IMŚ. – Mamy jeszcze początek sezonu i za wcześnie na tego typu przewidywania. Żużel, jak każdy sport, jest nieprzewidywalny i wszystko może się zdarzyć. Na wynik sportowy składa się kilka składowych, takie jak sprzęt, forma fizyczna i odrobina szczęścia. Bez tego ostatniego czynnika, nawet dwie pierwsze składowe nie mają czasem wielkiego znaczenia. Po dwóch, trzech rundach będzie można wstępnie wskazać faworyta – wyjaśnia Kempiński.

Od blisko 25 lat mistrza Świata poznajemy w cyklu kilkudziesięciu rund. Wcześniej odbywały się jednodniowe finały. Za którą z tych dwóch form jest sternik grudziądzkiego zespołu? – Bardziej wartościowe i sprawiedliwe są zawody FIM Speedway Grand Prix. W finałach jednodniowych mieliśmy czasem sporego kalibru niespodzianki. Decydowała dyspozycja dnia czy tylko wyłącznie sprzęt. Teraz mamy kilkanaście zawodów i jedna wpadka nie przekreśla końcowego wyniku w całym sezonie. Na wynik końcowy składają się bowiem punkty ze wszystkich rund co jest bardziej sprawiedliwie. Zawodnik pracuje na swój wynik cały sezon – zakończył szkoleniowiec.

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 18 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Początek zawodów o 19:00. Transmisja w Canal+.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych