Menu

Bracia Fajferowie będą kibicować Zmarzlikowi i Pawlickiemu

Bracia Jacek i Wojciech Fajferowie pojadą 13 maja na PZM Warsaw FIM SGP of Poland w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”. Młodzi żużlowcy JUST FUN GUKS Speedway Wawrów bilety już mają, przekazał je im osobiście Bartosz Zmarzlik.

Wojciech Fajfer ma prawie 14 lat i wraz z 12-letnim bratem Jackiem ściga się na miniżużlu. W ubiegłym roku rodzeństwo zajęło odpowiednio trzecie (Wojciech) i dwunaste (Jacek) miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 80 – 125 cc.

Nigdy nie byłem na PGE Narodowym. Mistrzostwa świata na żużlu oglądałem do tej pory tylko w Gorzowie i Toruniu. Na takich zawodach są duże emocje. Zaproszenie sprawiło, że bardzo się ucieszyłem. Sam chciałbym kiedyś wystąpić w takim miejscu – podkreśla Jacek Fajfer, którego ulubionym zawodnikiem jest Tai Woffinden, choć na PGE Narodowym będzie kibicować przede wszystkim Bartoszowi Zmarzlikowi.

Najlepszy obecnie polski żużlowiec Bartosz Zmarzlik niedawno gościł na zajęciach klubu braci Fajferów i osobiście przekazał im bilety na PZM Warsaw FIM SGP of Poland.

Co ciekawe, Wojciech Fajfer na PGE Narodowym już był, ale tylko zwiedzał stadion. Żużla na tym wspaniałym obiekcie jeszcze nie widział. Jednym z jego żużlowych marzeń jest samodzielny występ w turnieju Grand Prix na żużlu. – W Warszawie kibicować będę Piotrowi Pawlickiemu – mówi Wojciech Fajfer, który dodaje: – W żużlu najbardziej lubię rywalizację i adrenalinę związaną z tym sportem.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów. W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano 35 tys. biletów.

Fot. Marcin Malinowski

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych