Menu

Czas na emocje w Warszawie!

Za nami losowanie przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Sobotnia rywalizacja powinna dostarczyć wielu emocji już od pierwszej serii startów!

Ponad 53.500 kibiców zgromadzi się na PGE Narodowym w Warszawie, by śledzić poczynania najlepszych zawodników świata w pierwszej rundzie rywalizacji o miano najlepszego żużlowca globu. Tytułu bronić zamierza Jason Doyle, ale mistrzostwie z poprzednich lat nie zamierzają odpuszczać – Greg Hancock, Tai Woffinden, Nicki Pedersen i Chris Holder z pewnością chcą włączyć się do walki o złoto. Podobnie zresztą Polacy – Patryk Dudek zasmakował w zeszłym roku srebra, a Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik od lat plasują się w ścisłej czołówce Speedway Grand Prix. Każdy z nich chce więcej niż w zeszłorocznych startach. Nie można zapominać też o będącym w niezłej formie Przemysławie Pawlickim, dla którego udział w tegorocznym cyklu będzie debiutem w roli stałego uczestnika.

Za nami losowanie. Kibiców zgromadzonych na PGE Narodowym porządnie rozgrzać powinna już pierwsza seria startów. W biegu drugim zetrze się polskie trio Kasprzak-Dudek-Janowski. Stawkę uzupełni na polu D Craig Cook. Gdy wspomniana czwórka zjedzie do parku maszyn, kolejni zawodnicy wyjadą na prawdziwy hit – pojedynek Laguty, Lindgrena, Pedersena i Hancocka powinien być ozdobą zawodów. Nudów nie zabraknie też w wyścigu siódmym – Lindgren, Sayfutdinov, Dudek i Woffinden… oj ciężko wskazać tutaj faworyta, a to przecież nawet nie połowa widowiska!

Według danych gurustats.pl, emocji na Narodowym powinien dostarczyć dobrze przygotowany tor. Wszyscy pamiętamy co działo się w 2017 roku! Najwięcej zwycięstw wówczas dawało pole C, choć punkty najczęściej przywozili zawodnicy startujący z pola A. Co to oznacza? Ano brak jazdy gęsiego. W Warszawie rozgrzewać nas będzie walka na dystansie!

Wbrew wielu plotkom, Tomasz Gollob nie zawita na warszawską rundę Speedway Grand Prix. Odbywać się będzie zbiórka organizowana przez fundację DW#43 – wolontariusze z puszkami zbierać będą datki na rzecz mistrza, a na stanowisku ulokowanym przy bramie nr 1 będzie można złożyć życzenia legendzie żużla oraz obejrzeć prace konkursowe „Moje zdjęcie z Tomaszem Gollobem”.

Wraz z nowym sezonem, organizatorzy SGP przygotowali dla kibiców zabawę – Fantasy SGP. Po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie cyklu, można pobawić się w typera i wskazać czołówką każdej z rund Indywidualnych Mistrzostw Świata. Za poprawne typy przyznawane są punkty. Jest to z pewnością świetna zabawa ze znajomymi!

Program zawodów:

SOBOTA 12.05.2018
14.30 – Otwarcie SMC – Press Working Area oraz wydawanie akredytacji Media
18.00 – Zamknięcie Parku Maszyn dla akredytacji
18.15 – Odprawa dla fotoreporterów (SMC)
19.04 – Start pierwszego wyścigu
19.30 – Zamknięcie Race Office/ Accreditations
Ok 21.45 – Rozpoczęcie konferencji prasowej
22.30 – Zamknięcie SMC – Press Working Area

Lokalizacje:
Tor – poziom -2
SMC – klatka K8, poziom -1
Trybuna medialna – klatka K8 poziom 4

12.05.2018 (sobota): Dzień zawodów 2018 Boll Warsaw FIM SGP of Poland
12:00 otwarcie Strefy Kibica na PGE Narodowym (czynna do 19:00)
16:00 otwarcie bram PGE Narodowego

Wejścia dla kibiców na PGE Narodowy:
bramami nr: 2,3,10 i 11
bramą nr 1: bilety VIP Silver (sektory C2 i C3), loże Wschód
bramą nr 5: bilety VIP Gold (sektory V1, V2, V3, V4, V5), loże Zachód
bramą nr 4: wyłącznie wjazd dla osób posiadających karty wjazdowe oraz niepełnosprawnych (w tym ostatnim przypadku konieczny jest identyfikator informujący, że pojazdem porusza się osoba niepełnosprawna oraz bilet na zawody ze znakiem, że należy do osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim)

18:48 rozpoczęcie prezentacji
19:04 start do pierwszego wyścigu zawodów
Około 22:00 zakończenie 2018 Boll Warsaw FIM SGP of Poland

ATRAKCJE W STREFIE KIBICA:
MONSTER
– sampling napojów
– 16:45 – 17:00 Rig Riot z udziałem: Grega Hancocka, Taia Woffindena, Patryka Dudka i Chrisa Holdera oraz Monster Girls. Będzie szansa na otrzymanie koszulek oraz podpisanych kartek i plakatów z wizerunkiem zawodników.
– 17:10 – 17:30 sesja autografów – Greg Hancock, Maciej Janowski, Fredrik Lindgren, Krzysztof Kasprzak

BOLL
– 16:00 – 16:45 sesja autografów Jason Doyle (możliwość wspólnych zdjęć z zawodnikiem)
– realistyczne symulatory wyścigowe – zmagania kibiców w formacie „Hot Lap” – każdy biorący udział w zabawie może przejechać 3 okrążenia na symulatorze, najlepszy czas okrążenie ujmowany jest w klasyfikacji generalnej. Około godziny 18:00 planowana jest dekoracja zwycięzców – dla osób, które znajdą się na podium Boll przygotował nagrody
– maskotka BOLLEK
– hostessy Boll (możliwość wspólnych zdjęć kibiców z dziewczynami)

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych