Menu

Damian Baliński w Warszawie będzie kibicował Kołodziejowi

Damian Baliński, jeden z liderów STAINER Unii Kolejarza Rawicz z uwagą będzie przyglądał się występom polskich zawodników w warszawskiej inauguracji cyklu FIM Speedway Grand Prix 2019. Powiedział o tym w rozmowie z portalem speedwayekstraliga.pl.

Każdy czeka na start rozgrywek, aby zobaczyć, w jakiej dyspozycji się będzie. Pierwsze mecze będą dawały nam odpowiedź, czego się spodziewać  – wyjaśnił Baliński, który spodziewa się także, że pierwsza runda GP – 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland – będzie wydarzeniem na wysokim poziomie. – Generalnie możemy doczekać się fajnych zawodów, bo już nie raz w Warszawie takie oglądaliśmy. Będziemy trzymać kciuki za Polaków, żeby jak najlepiej wypadli w tym turnieju. Nie ukrywam, że będę kibicował Januszowi Kołodziejowi w tych zawodach oraz w całym cyklu, żeby mu się powiodło – powiedział Baliński.

Ostatnie edycje walki w Grand Prix przynosiły medale Polaków, lecz na ten najcenniejszy kibice czekają 9 lat. Czy sezon 2019 będzie przełomowy? – To jest sport i wiele czynników się składa na to, kto zostanie mistrzem Świata. Na pewno trzeba powiedzieć, że mamy wspaniałych zawodników, którzy już biją się o medale. Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski – to są żużlowcy obyci z cyklem GP. Tutaj jest potrzeba dużo szczęścia i chłodna kalkulacja, by nie podpalać się w danym biegu – tutaj każdy punkt będzie ważny. To jest cały sezon i przez cały czas musi być pełna koncentracja. Tai Woffinden wykazuje się wielkim profesjonalizmem, bo czasami nie było tak, jak sobie tego życzył, ale chłodno podchodził do tematu i osiągał swój cel – oznajmił Damian Baliński.

Zawody na PGE Narodowym są jedną z trzech rund FIM Speedway Grand Prix, które odbywać się będą w Polsce. Prócz Warszawy są jeszcze Wrocław (3 sierpnia) i Toruń (5 października). Według Damiana Balińskiego mogą być one pomocne w rywalizacji, jednak nie w stu procentach. – Mając rundy GP w Polsce, jest możliwość dla naszych reprezentantów do lepszego zapoznania się z torami. To duża pomoc w przygotowaniu się do danych zawodów. Nie zawsze to jednak działa, bo na prace nad torem mają wpływ organizatorzy oraz pogoda. Niekiedy jest tak, że kilka dni można poświęcić na optymalne przygotowanie, a nawierzchnia okazuje się inna i wszystko traci sens. Jednak możliwości poznania toru mogą w ostateczności zaważyć o tym, że polskie rundy mogą pomóc naszym reprezentantom powiększyć przewagę lub ją zniwelować – zakończył zawodnik STAINER Unii Kolejarza Rawicz.

Nadal można kupować bilety na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Aktualnie na to wydarzenie zostało sprzedanych ponad 47 tys. biletów – można je kupować na kupbilet.pl. Ponadto bilety są do nabycia w punktach sprzedaży stacjonarnej: Empik, STS i Kolporter.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych