Menu

2023 PZM Warsaw FIM SGP of Poland odbędzie się zgodnie z planem

PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym i wszystkie wydarzenia odbędą się na stołecznym stadionie zgodnie z planem, a wśród nich 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Najlepsi żużlowcy świata będą ścigali się w Warszawie dokładnie za 75 dni, czyli 13 maja. Nie ma żadnych zagrożeń, a operator PGE Narodowego dziś (27 lutego – dop. aut.) poinformował o szczegółach prac na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Polski Związek Motorowy jest organizatorem majowych zawodów, a te na pewno się odbędą, co jest informacją, na którą czekało wielu fanów żużla w Polsce i na świecie.

Aktualnie sprzedano na 2023 PZM Warsaw FIM SGP of Poland ponad 30 tys. biletów, można w dalszym ciągu je nabywać.

Czeka nas spektakularny i rekordowy pod względem wydarzeń sezon – poinformował operator PGE Narodowego, który na konferencji przekazał mediom, że wykonał szereg działań w związku ze zdiagnozowaniem wady elementu konstrukcji stalowo – linowej dachu.

  • 21.01.2023 – pobrano próbkę z dolnego odlewu narożnego w osi 280
  • 02.02.2023 – pobrano próbkę z dolnego odlewu narożnego w osi 450
  • 09-10.02.2023 – pobrano drugą próbkę z dolnego odlewu narożnego w osi 450
  • 02.2023 – prowadzono badania i analizy uzyskanych wyników
  • 24.02.203 – wydano rekomendację przez zespół ekspercki oraz oświadczenie operatora o organizacji wydarzeń całostadionowych

Już w miesiąc po wykryciu wady zamontowany został specjalny bypass (w co zaangażowano około 50 osób), który pozwolił na przywrócenie do działalności biznesowej części stadionu. Obecnie zespół ekspercki, składający się z wybitnych praktyków i profesorów z dziedziny konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwa, odlewnictwa i spawalnictwa, wyraźnie wskazuje, że PGE Narodowy jest miejscem bezpiecznym, a organizacja wydarzeń zaplanowanych na 2023 rok nie jest zagrożona.

Jeśli chodzi o PZM Warsaw FIM SGP of Poland, to przed nami już siódma edycja zawodów i ta informacja jest dla kibiców żużla kluczowa, a jednocześnie wyczekiwana. Wkrótce przekażemy ważne informacje dotyczące toru żużlowego na PGE Narodowym, natomiast z punktu widzenia organizatora, cieszymy się, że kibice mogą ze spokojem oczekiwać na zawody – powiedział Przemysław Szymkowiak, media manager zawodów.

Przypomnijmy, że bilety na żużel na PGE Narodowym można kupować w cenie od 119 zł. Są dostępne w dwóch serwisach internetowych: https://www.kupbilet.pl/ oraz https://www.ebilet.pl (wybrane sektory).

Stacjonarnie wejściówki można kupować w wybranych salonach Empik i Kolporter (ich lista na www.kupbilet.pl/punktySprzedazy).

Dzieci do lat 6 wejdą na 2023 PZM Warsaw FIM SGP of Poland bezpłatnie tylko z pełnoletnim opiekunem (dziecko siedzi na kolanach opiekuna). Program na zawody w cenie 30 zł jest do kupienia na stronie KupBilet.pl (jego odbiór nastąpi na podstawie vouchera w dniu zawodów w specjalnym punkcie na PGE Narodowym). Osoby z niepełnosprawnością ruchową na wózkach inwalidzkich mogą kupować bilety w następujących miejscach: rząd miejsc nad sektorami D4,D5,D6,D7,D14,D15,D16,D17 (pakiet osoba na wózku + opiekun): 89 zł + 1 zł. Pakiety SILVER są dostępne wyłącznie w Internecie: www.pakietyVip.com ([email protected]).

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych