Menu

45 tys. sprzedanych biletów na żużlowe święto w Warszawie!

3 maja na PGE Narodowym LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Aktualnie sprzedano już 45 tys. biletów na te zawody. Przygotowania do jednej z największych imprez żużlowych na świecie są już na ostatniej prostej. Co warto wiedzieć?
Budowa toru na PGE Narodowym ruszyła 5 maja i potrwa do 7 maja. W sumie nawiezionych zostanie 4000 ton nawierzchni. Tak samo jak w roku ubiegłym firma Speed Sport pod kierownictwem Ole Olsena, ułoży na płycie 274-metrowy tor.

Na 9 maja zaplanowany jest zamknięty dla mediów i kibiców test tego toru z udziałem dziesięciu polskich zawodników młodzieżowych. Podobnie jak w zeszłym roku park maszyn będzie znajdować się na wysokości wyjścia z pierwszego łuku i to tam dzień przed zawodami odbędzie się losowanie numerów startowych.

12 maja o godz. 15.00 rozpocznie się też oficjalny trening. Dla kibiców chcących zobaczyć jazdy próbne będzie otwarta brama nr 2 już od godz. 14.00. Dostępne będą miejsca w sektorach D12/13. Wejście na trening będzie bezpłatne – na podstawie okazania tegorocznego programu zawodów.

W dniu treningu SPRZEDAŻ programów zawodów będzie odbywać się w Punkcie Kasowym umieszczonym przed bramą nr 2 PGE Narodowego. W dniu zawodów SPRZEDAŻ programów odbywać się będzie w Punktach Kasowych umieszczonych po przekroczeniu bram nr 2 i 11 PGE Narodowego. Cena programu 20 PLN.

Tegoroczny program zawodów liczy aż 88 stron. Oprócz tabeli z biegami i przedstawienia sylwetek zawodników znajdziemy w nim również zapowiedzi największych imprez motoryzacyjnych, artykuły i wywiady z zawodnikami (między innymi: Mistrzynie Olimpijskie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj o żużlu, rozmowa z Mariuszem Czerkawskim, materiał o historii Grand Prix, obszerne artykuły o polskich zawodnikach i dotychczasowych biało-czerwonych medalistach oraz specjalne miejsca na autografy zawodników).

W dniu zawodów od godziny 12.00 będzie otwarta strefa kibica, w której czekać będzie na fanów wiele atrakcji. Znajdziemy tam między innymi: oficjalne gadżety cyklu FIM Speedway Grand Prix, stoisko Polskiego Związku Motorowego z Zespołem ds. Kobiet w Motorsporcie PZM oraz Miasta Stołecznego Warszawa.

Totalizator Sportowy przygotował dla kibiców wyjątkowo bogatą ofertę, między innymi fotobudkę, symulatory: żużlowy, rallycross, kolarski oraz spotkania ze znanymi sportowcami. W strefie kibica od godz. 17.10 pojawią się również uczestnicy LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland: Emil Sayfutdinov, Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik i Tai Woffinden na sesji autografów.

W dniu zawodów oprócz przeżycia niezapomnianych sportowych emocji będzie można również wesprzeć działania fundacji DKMS. Na terenie zewnętrznym PGE Narodowego wolontariusze DKMS będą prowadzić rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

  • SPRZEDAŻ BILETÓW na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland w dniu 13.05 odbywać się będzie wyłącznie w  Punkcie Kasowym umieszczonym przed bramą nr 2 PGE Narodowego.
  • PUNKT KASOWY przy bramie nr 2 PGE Narodowego czynny będzie w dniu 13.05 w godzinach 12:00 – 19:00.
  • OTWARCIE BRAM PGE NARODOWEGO: w dniu 13.05 bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 16:00.
  • INFOPUNKT będzie ustawiony na wysokości bramy nr 1. Otwarcie w godz. 16:00 – 19:00.

14 maja, a więc w niedzielę po LOTTO Warsaw FIM SGP  of Poland od g. 14.00 na wszystkich sympatyków koni (tych prawdziwych i mechanicznych) czeka wielka niespodzianka. Odbędzie się Dzień Żużlowy na Torze Wyścigów Konnych Warszawa Służewiec. Wejście za okazaniem biletu LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland – GRATIS!

Na wszystkich, którzy przybędą na Służewiec przygotowane szereg atrakcji. Zobaczyć będzie można z bliska motocykle żużlowe, a także spotkać się osobiście z polskimi uczestnikami zawodów. Ponadto odbędzie się również gonitwa o Puchar LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.

Prezentujemy informator kibica, czyli niezbędnik, z którego można dowiedzieć się wszystkiego na temat zakupu biletów, dojazdu na stadion, parkingów, otwarcia obiektu, atrakcji dodatkowych w strefie kibica, a także wykazu przedmiotów, których nie można wnosić na stadion.
POBIERZ INFORMATOR
Alfabet LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland
A – jak arbiter. Turniej w Warszawie poprowadzi po raz drugi z rzędu Szwed Krister Gardell.
B – jak biało-czerwoni. W tym roku ze stałymi numerami w cyklu Grand Prix startuje aż czterech Polaków. To Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Żadna inna nacja nie ma więcej reprezentantów. Z przechodnim numerem – dziką kartą – zobaczymy w Warszawie kolejnego Polaka, Przemysława Pawlickiego.
C – jak Jason Crump. Wygrał najwięcej turniejów Grand Prix w historii, bo dwadzieścia trzy. Drugi w tej klasyfikacji jest Tomasz Gollob (22), a trzeci Greg Hancock (21).
D – jak dzika karta. Z przechodnią w Warszawie wystartuje Przemysław Pawlicki. Będzie to dla niego drugi taki start w karierze. Wcześniej w 2012 roku wziął udział w turnieju w Lesznie. Zdobył wtedy 7 punktów i zajął 10 miejsce.
E – Ekstraliga. Wszyscy uczestnicy LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland na co dzień ścigają się w PGE Ekstralidze.
F – jak frekwencja. Ta przy okazji Grand Prix w Warszawie zawsze jest rekordowa. Oba warszawskie turnieje obejrzało razem ponad 100 tysięcy widzów. Dodatkowo 25 tysięcy przyszło na mecz Polska – Reszta Świata, który odbył się po ubiegłorocznym turnieju Grand Prix. Teraz bilety też sprzedają się znakomicie.
G – jak Grand Prix. To najbardziej prestiżowe współzawodnictwo w sporcie żużlowym. Dwanaście turniejów wyłania najlepszego zawodnika świata. Zawody numer dwa odbędą się na PGE Narodowym w Warszawie.
H – jak Jarosław Hampel. To na razie jedyny biało-czerwony, który stanął na podium w Grand Prix Warszawy. Hampel był trzeci w 2015 roku.
I – jak Vito Ippolito. Prezydent FIM oglądał turniej GP w Warszawie w 2015 roku. W tym roku na PGE Narodowym zjawi się Wolfgang Srb, który aktualnie jest szefem FIM Europe.
J – Jawa. Kiedyś motocykle i silniki produkowane przez czeskiego potentata, dziś większość stawki zawodniczej skorzysta z włoskich silników GM.
K – jak kibice. To największa siła polskiego żużla. Dzięki nim sport żużlowy nigdzie nie rozwija się tak jak w Polsce.
L – jak LOTTO. Już po raz trzeci z rzędu LOTTO, marka Totalizatora Sportowego jest partnerem tytularnym tego wydarzenia.
M – jak marzenie. Marzeniem wiceprezydenta FIM i prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego jest usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego po tegorocznym turnieju w Warszawie.
N – jak nawierzchnia. Na PGE Narodowym zostanie ułożona czasowa nawierzchnia. W cyklu takie tory powstają jeszcze tylko w Horsens, Cardiff, Sztokholmie i Melbourne. W ubiegłym roku długość toru w Warszawie wynosiła 274,2 metrów (w tym roku będzie podobnie). Najlepszy czas uzyskał wtedy Greg Hancock (54,34 s ).
O – organizator. Organizatorem Grand Prix w Warszawie jest Polski Związek Motorowy.
P – jak podium. Najwięcej razy w historii Grand Prix na podium stawał Greg Hancock, bo aż sześćdziesiąt sześć (złożyło się na to 21 pierwszych miejsc, 28 drugich i 17 trzecich)
R – Rickardsson Tony – legendarny Szwed, jeden z najbardziej utytułowanych zawodnik w IMŚ na żużlu, sześć razy zdobywał złoto i aż szkoda, że nigdy nie wystartował na PGE Narodowym, bowiem karierę zakończył w 2006 roku.
S – jak stolica. Cykl składa się 12 rund, ale tylko w trzech przypadkach turnieje odbywają się w stolicach państw. Oprócz Warszawy są to jeszcze Praga i Sztokholm.
T – jak Totalizator Sportowy z marką LOTTO przygotował też dla kibiców niespodziankę 14 maja. Wtedy odbędzie się Dzień Żużlowy na Torze Wyścigów Konnych Warszawa Służewiec.
U – jak umowa. Ta na organizację FIM Speedway Grand Prix na PGE Narodowym dotyczy lat 2015 – 2017.
W – jak wygrana. Spośród Polaków najwięcej razy turnieje Grand Prix wygrywał Tomasz Gollob, bo aż dwadzieścia dwa. Sześć triumfów na koncie ma Jarosław Hampel, trzy Krzysztof Kasprzak, dwa Maciej Janowski i Rune Holta, a po jednym Adrian Miedziński i Bartosz Zmarzlik.
Z – jak Matej Zagar. Słoweniec wygrał pierwszą historyczną Grand Prix w Warszawie w 2015 roku. Zagar lubi Warszawę, bo przed rokiem też stał na podium, był trzeci!
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych