Menu

Będzie nowy tor na PGE Narodowym i więcej ścigania!

Pierwszy raz w siedmioletniej historii zawodów Grand Prix na PGE Narodowym dojdzie do renowacji żużlowej nawierzchni. Tor podczas majowych zawodów będzie też szerszy. Polski Związek Motorowy dokłada wszelkich starań, aby 2023 FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw było atrakcyjnym widowiskiem i nie zabrakło na torze walki, a na trybunach emocji.

Około 700 ton więcej nawierzchni, która zostanie zmodyfikowana, ma zapewnić zawodnikom lepsze parametry do ścigania na PGE Narodowym. To jednak nie wszystko, organizatorzy już uzgodnili ze Speed Sport, duńską firmą odpowiedzialną za budowę czasowego toru na PGE Narodowym, iż będzie on szerszy, a tym samym żużlowcy uzyskają dodatkową przestrzeń do wyprzedzania. To wszystko mają być zmiany prowadzące do jednego i podstawowego celu, którym jest zapewnienie atrakcyjnego widowiska sportowego.

Przypomnijmy, że turniej Grand Prix na PGE Narodowym odbędzie się 13 maja. Z początkiem maja, po zakończonym piłkarskim Pucharze Polski, rozpocznie się opomiarowanie i budowa czasowego toru żużlowego w Warszawie. Więcej nawierzchni oznacza, że będzie on budowany dłużej, ale nie wpłynie to na decyzje związane z przeprowadzeniem turnieju testowego, który poprzedzi 2023 FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw (wstępne plany zakładają, iż może się on odbyć 9 lub 10 maja z udziałem juniorskiego zaplecza reprezentacji Polski).

W Warszawie żużlowcy ścigać będą się 13 maja (będzie to druga tegoroczna runda SGP), ale dzień wcześniej odbędą się treningi i kwalifikacje. Aktualnie trwają zaawansowane przygotowania do zawodów, które zgodnie z niedawnym komunikatem operatora PGE Narodowego – nie są zagrożone.

PZM informuje, że wzrosło zainteresowanie imprezą ze strony kibiców. Sprzedano już ponad 30 tys. biletów, a dolna część trybun jest już praktycznie zajęta. Aktualnie można kupować wejściówki w cenie od 119 do 149 zł. Są dostępne w dwóch serwisach internetowych: https://www.kupbilet.pl/ oraz https://www.ebilet.pl (wybrane sektory).

Stacjonarnie bilety dostępne są w wybranych salonach Empik i Kolporter (ich lista na www.kupbilet.pl/punktySprzedazy).

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych