Menu

#CałyStadionŻużla

Dwa żużlowe turnieje w jeden weekend i pożegnanie Tomasza Golloba z reprezentacją to już za niecały miesiąc czeka wszystkich fanów speedway`a, którzy na PGE Narodowym będą mogli kibicować swoim faworytom.

Bardzo się cieszę i z satysfakcją mogę powiedzieć, że mamy już prawie 90 % sprzedanych biletów na zawody Grand Prix, a jednocześnie jestem głęboko przekonany, że pozostałe dziesięć procent sprzedamy bardzo szybko – rozpoczął konferencję prasową  z udziałem Żużlowej Reprezentacji Polski Prezes Polskiego Związku Motorowego – Andrzej Witkowski. – Cieszę się, że kibice po raz kolejny pokazują, że żużel jest polskim sportem  narodowym.

O tym, że Narodowy czeka na żużel zapewniała Monika Borzdyńska – Dyrektor Komunikacji i Promocji, PL.2012+, spółki zarządzającej PGE Narodowym. – PGE Narodowy jest gotowy do przyjęcia jednej z najważniejszych dyscyplin sportu w Polsce. Dwa dni z czarnym sportem, to naprawdę wyróżnienie. Cieszymy się, że możemy znowu gościć najlepszych żużlowców na naszym stadionie.

Drugi rok z rzędu wsparcia jako sponsor tytularny udzielił Totalizator Sportowy Sp. z o. o. – Jesteśmy kibicami żużla, dlatego łatwiej nam wspierać ten jakże piękny sport. Niedawno do naszego programu LOTTO Szkoła Mistrzów dołączył wspaniały duet żużlowców: Maciej Janowski i Maksym Drabik. Liczymy na nich zarówno w występach klubowych, jak i reprezentacyjnych – powiedziała Aleksandra Piszczorowicz, Dyrektor Departamentu Promocji i Marketingu Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Prawo gospodarza imprezy, jaką są Indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu jest takie, że może ubiegać się o „dziką kartę”. Polski Związek Motorowy postarał się o taką i zawodnikiem, któremu przypadła ona w udziale będzie Patryk Dudek. Rezerwowymi na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland będą z kolei Maksym Drabik i Paweł Przedpełski. – Liczymy na udany występ polskich zawodników w Warszawie, a mnie osobiście marzy się nawet „Mazurek Dąbrowskiego” – dodał Prezes Polskiego Związku Motorowego.

O celach sportowych opowiedział trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak. Trener kadry przyznał, że spotkania towarzyskie pozwalają sprawdzić się na tle bardzo silnych rywali. – To jest trudna sprawa, podawać szóstkę miesiąc przed zawodami. Nie wszyscy mieli okazję startować w zawodach ligowych. Liczę na całą dziewiątkę, która została powołana do kadry. Moje typy na mecz Polska vs. Reszta Świata to: Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Bartosz Zmarzlik oraz Maksym Drabik. Zawodnicy, którzy nie są w tej grupie, ale są w kadrz,e muszą być gotowi, bo wszystko może się zdarzyć – skomentował trener Marek Cieślak

O wyjątkowości ścigania się na PGE Narodowym wspomnieli także zawodnicy, którzy wystartują w Grand Prix i w meczu Polska – Reszta Świata. – Cały czas pracuję nad tym, aby 14 i 15 maja móc wystartować. Niebawem mam zaplanowane pierwsze treningi, które pokażą, czy wszystko jest w porządku po kontuzji. Przełom miesiąca będzie tym momentem, w którym będę sprawdzał swoją nogę. Jeśli będzie zgoda lekarzy, będę miał kilkanaście dni na przygotowanie się do startu na PGE Narodowym – z optymizmem opowiadał Jarosław Hampel.

Ostrą walkę zapowiedział Maciej Janowski. – Reprezentacja ma ogromny potencjał. Będziemy się bić o najwyższe cele, bo mamy jednych z najlepszych zawodników na świecie.

Nadzieje są bardzo duże. Co prawda, początek sezonu w moim wykonaniu nie jest najlepszy, ale liczę na to, że do majowych zawodów zdołam uporać się z problemami, które mnie chwilowo dopadły. Na torze zawsze daję z siebie wszystko, całe serducho wkładam w to, co robię, dlatego liczę na dobry występ – wtórował mu Piotr Pawlicki.

Chcę krok po kroku, rozwijać się, iść do przodu, a powinno być ok – jak zawsze skromnie podsumował Bartosz Zmarzlik.

Mecz Polska – Reszta Świata będzie oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z reprezentacją Polski. – Dla wszystkich, którzy interesują się żużlem, wiedzą, że Tomasz Gollob jest ikoną polskiego speedwaya. Ponieważ decyzją zawodnika, Tomasz kończy powoli swoją karierę. W zeszłym roku skończył karierę w Grand Prix, a w tym zakończy karierę reprezentacyjną. Uważamy, że to się Tomaszowi należy od nas, za to co zrobił dla polskiego żużla  – mówił Andrzej Witkowski, Prezes PZM.

Jestem człowiekiem spełnionym. Wszystkie lata, które spędziłem w tym sporcie, spowodowały, że zostałem mistrzem świata. Dziękuję Panu Władysławowi Komarnickiemu, który pomógł mi zostać mistrzem świata. Dziękuję za piękne gesty PZM i całemu środowisku żużlowemu. Jest to dla mnie wielki gest i to nie jest smutne – to jest wspaniałe. Od dzisiaj będę kibicował moim młodszym kolegom – z dużym sentymentem podsumował Tomasz Gollob.

 Bilety do nabycia w formie pakietowej: LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i Polska – Reszta Świata na stronie internetowej www.kupbilet.pl.

Bilety tylko na mecz Polska – Reszta Świata od 25 kwietnia do nabycia województwie Mazowieckim w sieciach Inmedio i Relay, zaś w dniach 13 – 15 maja przy bramie nr 2 PGE Narodowego.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych