Menu

Dzięki Warszawie żużel wchodzi na innym poziom

PGE Narodowy to wymarzone miejsce dla zawodów żużlowych. Efektowniejszego nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce i pewnie w Europie – uważa Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

Żużel musi wyjść z opłotków i musi szukać takich rozwiązań, które zainteresują nim tych, którzy dzisiaj nie wiedzą, że taki sport istniejemówi Chomski. – To może się stać tylko poprzez organizację wydarzeń w takich miejscach jak PGE Narodowy. Dzięki temu żużel wchodzi na inny poziom postrzegania jako dyscypliny. Bo gdzie jak nie w Warszawie mamy się promować – dodaje.

W ubiegłym sezonie Grand Prix w Warszawie obejrzało 53,5 tysiąca kibiców. To rekord frekwencji w dwudziestodwuletniej historii cyklu.

Na świecie jest tendencja do megalomanii. Żużel też musi iść tym krokiem. Osobiście chciałbym, aby Grand Prix w stolicy jednoczyło wszystkich polskich kibiców. I wierzę, że to możliwe. W końcu stanowimy jedną rodzinę i łączy nas miłość do speedwaya – powiedział Chomski.

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowy w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19.00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych