Menu

Faworyt Grand Prix? Marek Cieślak ocenia cykl przed inauguracją

– W tym momencie nie ma zawodnika, który może zdetronizować Bartosza Zmarzlika w Grand Prix, ale sezon jest długi i wszystko może się wydarzyć – uważa Marek Cieślak, legendarny trener reprezentacji Polski i uczestnik trzech finałów światowych oraz ekspert CANAL+.

Polak będzie bronił złota. Jego dorobek to cztery tytuły indywidualnego mistrza świata. W klasyfikacji wszech czasów IMŚ Zmarzlik jest siódmy, ale więcej złotych medali mają od niego tylko trzej zawodnicy, Ivan Mauger (6), Tony Rickardsson (6) i Ove Fundin (5)

27 kwietnia w Gorican inauguracja Grand Prix 2024. Drugi turniej to ORLEN FIM SGP of Poland zaplanowany w Warszawie 11 maja.

Ciągle można kupować bilety na to wydarzenie na KupBilet.pl i eBilet.pl

Tegoroczny cykl SGP będzie się składał z 11 rund. Cztery odbędą się w Polsce.

Nie odkryję Ameryki, gdy powiem, że wielkim faworytem jest Bartosz Zmarzlik – mówi Cieślak. – W tym momencie nie ma zawodnika, który może go zdetronizować, ale trzeba zaliczyć 11 turniejów Grand Prix, w których jak się dojeżdża do finałów, to trzeba jeszcze przejechać siedem wyścigów. Dlatego złotego medalu nie da się dostać w prezencie, ale trzeba go wygrać. Na pewno jednak pierwszy w kolejce do złota jest Zmarzlik, a potem długo, długo nikt – dodaje.

Zdaniem Marka Cieślaka najgroźniejszego rywala Zmarzlika można szukać w Leonie Madsenie, który rok temu był dopiero piąty.

Madsen odgraża się, że nie odpuścił jeszcze złota – podkreśla Cieślak. – Sam mówi, że teraz w Grand Prix pokaże nowe oblicze. Zobaczymy. Na pewno do miejsca w czołówce będą aspirować Fredrik Lindgren, Martin Vaculik, Jack Holder, Robert Lambert i Daniel Bewley, a nie lekceważyłbym jeszcze Jasona Doyle’a – dodaje.

W cyklu GP 2024 zobaczymy trzech Polaków. Oprócz wspomnianego Zmarzlika będą to Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Obaj to beniaminkowie. Nigdy w GP nie jeździli na tzw. pełnych prawach.

Nie będą mieli łatwo, bo takie są debiuty. Zderzą się na przykład z czasowymi torami, z którymi nie mieli wielkiej styczności. Jeżeli Kubera i Woźniak znaleźliby się na finiszu GP w dziesiątce, to nie mielibyśmy prawa narzekać – stwierdził Cieślak.

W GP oprócz dwójki Polaków będzie jeszcze trzech innych debiutantów. To Kai Huckenbeck, Andżejs Lebedevs i Jan Kvech. – Czeka ich ogromne wyzwanie. Z tego grona najwięcej szans na udane występy daje Lebedevsowi, który może być jednym z najbardziej ambitnie jeżdżących zawodników w całym cyklu – zakończył Cieślak.

Rozkład dni 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw:

  • Piątek (10 maja, dzień kwalifikacji):

17:00 – początek kwalifikacji

  • Sobota (11 maja, dzień zawodów głównych):

18:45 – ceremonia otwarcia

19:00 – początek turnieju

Ceny biletów:

KAT. V 139 PLN
KAT. IV 149 PLN
KAT. III 169 PLN
KAT. II 189 PLN
KAT. I 239 PLN
PREMIUM 389 PLN
SILVER 1200 PLN dostępne na stronie partnera www.pakietyVip.com ([email protected])
GOLD VIP 1500 PLN

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych