Menu

Marsz po złoto rozpoczniemy na PGE Narodowym

– Nasi żużlowcy muszą wreszcie postawić kropkę nad “i” – w 2018 roku sięgnąć po złoty medal w cyklu FIM Speedway Grand Prix – mówi Andrzej Grodzki, honorowy przewodniczący Komisji Torowej FIM Europe i wieloletni wiceszef światowego żużla. – Wierzę, że marsz po złoto rozpocznie się na PGE Narodowym w Warszawie.

Wszyscy chcemy trzeciego w historii polskiego żużla indywidualnego mistrza świata i głęboko wierzę, że się doczekamy w 2018 roku – mówi Grodzki. – Na razie mamy „drużynową” dominację w cyklu i medale, ale wciąż nie ma tego z najcenniejszego kruszcu. W moim przekonaniu brakuje tylko kropki nad i aby komuś z naszych wreszcie się udało – dodaje.

Zdaniem Andrzeja Grodzkiego polscy żużlowcy w najbliższym czasie jeszcze bardziej powinni zdominować cykl Grand Prix. – Bo poza Polakami nie ma nowej generacji zawodników – uważa Grodzki. – To nasz żużel z roku na rok będzie odgrywał coraz większa rolę w cyklu – dodaje.

W 2018 roku Polska będzie miała czterech pełnoprawnych uczestników FIM Speedway Grand Prix. To Patryk Dudek, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki.Pierwsza trójka to absolutnie klasa światowa i każdego stać na tytuł. Najtrudniej będzie miał Przemysław Pawlicki, który debiutuje. Wszyscy powinni jednak się znaleźć w pierwszej ósemce na finiszu. Byłoby to dla mnie dużą niespodzianką, jakby komuś się nie udało – kończy Grodzki.

Polacy tylko dwa razy w historii zostawali indywidualnymi mistrzami świata. W 1973 roku Jerzy Szczakiel, a w 2010 Tomasz Gollob. Cykl FIM Speedway Grand Prix 2018 będzie składał się z jedenastu turniejów. Inauguracja na PGE Narodowym w Warszawie 12 maja. Ostatnie bilety na te zawody można jeszcze kupować w Internecie: https://www.kupbilet.pl/sgp2018 oraz w punktach sprzedaży bezpośredniej: salony Empik i STS w całej Polsce.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych