Menu

Mecz Polska – Reszta Świata to wielki prestiż

Dzień po LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się mecz żużlowej reprezentacji Polska – Reszta Świata. Na PGE Narodowym wystąpią jedni z najlepszych zawodników na świecie. Zdaniem naszego selekcjonera to wydarzenie bez precedensu.

Na żadnym czasowym torze, na którym rozgrywano Grand Prix nigdy nie odbyły się inne oficjalne zawody – mówi Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski. – Jesteśmy więc pionierami tego przedsięwzięcia. W cyklu startuje wąska grupa zawodników. Dzięki meczowi towarzyskiemu więcej z nich będzie mogło posmakować żużla na wyjątkowym poziomie organizacyjnym.

Test-mecze w sporcie żużlowym, w których jedną z drużyn jest Reszta Świata mają szczególny wymiar. To na pewno duży prestiż. Liczę też na nasze zwycięstwo. To pozwoli realnie myśleć o tym, że w lipcu w Manchesterze powalczymy o Drużynowy Puchar Świata. Tam przecież tor też dla wielu będzie jedną wielką niewiadomąpodkreśla Cieślak.

– Mecz będzie interesujący też z innego powodu. Odbędzie się na neutralnym torze. Nawierzchnia nie będzie dla nikogo handicapem. Oczywiście mam nadzieję, że naszym siódmym zawodnikiem będą kibice. Chciałbym, aby nie było ich mniej niż w sobotę na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland – dodaje.

Mecz Polska – Reszta Świata na PGE Narodowym w niedzielę 15 maja o godz. 14. Bilety na to wydarzenie można kupować w pakiecie na stronie internetowej www.kupbilet.pl/sgp2016. Bilety tylko na mecz Polska – Reszta Świata od 25 kwietnia do nabycia w województwie Mazowieckim w sieciach Inmedio i Relay, zaś w dniach 13 – 15 maja przy bramie nr 2 PGE Narodowego. Cena 30 zł.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych