Menu

Polski mistrz świata na Gali FIM

Bartosz Zmarzlik, jako Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2015, będzie uczestniczył w Gali Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), która 22 listopada odbędzie się w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Drugi rok z rzędu hiszpańskie miasto będzie gościć najlepszych zawodników w sportach motocyklowych. Tradycją jest, iż w Gali FIM uczestniczą aktualni Indywidualni Mistrzowie Świata w dyscyplinach rozgrywanych pod auspicjami FIM. Przed rokiem do Jerez pojechał ówczesny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, leszczynianin – Piotr Pawlicki (21 l.). Teraz pora na gorzowianina, Bartosza Zmarzlika (20 l.). – Cieszę się, że nasz mistrz będzie wśród takich sław. To był dobry rok dla Polaków w sportach motorowych – przyznał Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

To dla mnie ogromna radość, że będę mógł uczestniczyć w takim wydarzeniu wraz ze sławami światowego motocyklizmu. Już nie mogę się doczekać – dodał Bartosz Zmarzlik.

Przypomnijmy, że Gala FIM była dla Polaków szczególnym wydarzeniem w grudniu 2010 roku. Wtedy w portugalskim Estoril uczestniczył w niej Indywidualny Mistrz Świata w kategorii seniorów, Tomasz Gollob. Zawodnik zwyciężył również w plebiscycie FIM w kategorii „Osobowość 2010 roku”.

Sezon 2015 był nadzwyczaj udany dla Bartosza Zmarzlika. Oprócz Indywidualnego Mistrzostwa Świata Juniorów, wywalczył także awans do prestiżowego cyklu FIM Speedway Grand Prix 2016, wraz z reprezentacją Polski brąz w Drużynowym Pucharze Świata i złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Ponadto żużlowiec MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów sięgnął po Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski oraz srebro Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów.

Zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Piotr Pawlicki, a także Maciej Janowski i Jarosław Hampel to przyszłoroczni uczestnicy cyklu FIM Speedway Grand Prix. Pierwsza polska runda SGP odbędzie się w przyszłym roku na PGE Narodowym w Warszawie 14 maja. Bilety na zawody można jeszcze kupować na https://www.kupbilet.pl/sgp2016.

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowa Federacja Motocyklowa przygotowała transmisję z Gali dostępną za pośrednictwem specjalnej aplikacji: http://www.fim-gala.com/download-the-app

Teaser Gali FIM 2015: https://www.youtube.com/watch?v=8OqFJLdUJI0

Sprzedaż otwarta tylko 2016 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland

KAT. I 49 PLN

KAT. II 59 PLN

KAT. III 69 PLN

KAT. IV 79 PLN

KAT. V 79 PLN

KAT. VI 89 PLN

KAT. VII 99 PLN

VIP SILVER 500 PLN

VIP GOLD 1000 PLN

Sprzedaż otwarta pakiet: 2016 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i mecz Polska – Reszta Świata

KAT. I 79 PLN

KAT. II 89 PLN

KAT. III 99 PLN

KAT. IV 109 PLN

KAT. V 109 PLN

KAT. VI 119 PLN

KAT. VII 129 PLN

VIP SILVER 530 PLN

VIP GOLD 1030 PLN

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych