Menu

Warszawa da się lubić! Tam kibice kupili najwięcej biletów na SGP

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland obejrzy ponad 50 tysięcy kibiców. Jedną piątą biletów sprzedano w województwie mazowieckim.

Województwo mazowieckie ze stolicą w Warszawie, to największe pod względem powierzchni i ludności województwo w Polsce. Tak samo jak w zeszłym roku – najwięcej kibiców zakupiło tam bilety na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland.  Tuż za mazowieckim – w rankingu sprzedaży – plasują się dwa województwa typowo żużlowe. To wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.

Grand Prix w Warszawie będzie imprezą kibiców z całej Polski, bowiem bilety zakupiono z wszystkich województw w kraju.

– To tylko potwierdza fakt, że speedway to nasza narodowa dyscyplina. Polacy potwierdzili, że kochają żużel – powiedział Krzysztof Cugowski, wokalistka rockowy i senator.
LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19.00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.

GEOGRAFIA SPRZEDANYCH BILETÓW NA SGP W WARSZAWIE:
•    Mazowieckie 22,28 %
•    Wielkopolskie 17,74 %
•    Kujawsko-Pomorskie 9,21 %
•    Lubuskie 8,15 %
•    Śląskie 7,99 %
•    Małopolskie 6,30 %
•    Podkarpackie 5,51 %
•    Lubelskie 4,16 %
•    Dolnośląskie 3,90 %
•    Łódzkie 3,23 %
•    Pomorskie 2,94 %
•    Zachodniopomorskie 1,43 %
•    Opolskie 0,90 %
•    Warmińsko-Mazurskie 0,65 %
•    Podlaskie 0,49 %
•    Świętokrzyskie 0,40 %
•    Pozostałe: 4,72 %

INFORMATOR KIBICA ze wszystkim, co trzeba wiedzieć przed zawodami (uwaga: nowa godzina otwarcia Strefy Kibica 14 maja: 12:00) znajduje się pod tym linkiem: https://sgpnarodowy.pl/wp-content/uploads/2016/05/Informator-kibica-11.05.2016.pdf

MÓWIĄ PRZED LOTTO WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX

14 maja w sobotę LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Początek o godz. 19.00 na PGE Narodowym. Następnego dnia o godz. 14.00 mecz Polska – Reszta Świata. Co mówią osobistości “czarnego sportu” i nie tylko przed świętem polskiego żużla?

– Start w barwach Reszty Świata był dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Dzisiaj jest podobnie, bo żeby się znaleźć w takiej drużynie, to trzeba coś znaczyćZenon Plech, wicemistrz świata.

– Kibice w Warszawie muszą mieć świadomość, że ich wsparcie jest bezcenne. Mnie niosło 100 tysięcy ludzi w Chorzowie. To się czuje zwłaszcza na pierwszym łuku.  Jak się wychodzi na prowadzenie i słyszy ryk tylu gardeł, to w człowieka wstępują nieodgadnione siłyJerzy Szczakiel, mistrz świata.

– Żużel to jedna z najbardziej fascynujących dyscyplin motorowych, a Grand Prix w Warszawie to jego wizytówkaTomasz Kuchar, mistrz Polski w rajdach samochodowych i uczestnik mistrzostw świata.

PGE Narodowy to wymarzone miejsce dla żużla. Efektowniejszego nie znajdziemy nigdzie indziej. Dzięki temu żużel wchodzi na inny poziomStanisław Chomski, trener Stali Gorzów.

Tak dobrych czasów dla żużla nie było nigdy. Grand Prix w stolicy to podstawaWojciech Żabiałowicz, legenda żużla z Torunia i reprezentant Polski.

– W Warszawie zapowiada się wielkie widowisko. Zresztą piłka nożna i żużel to nieliczne dyscypliny, które są w stanie zapełnić PGE Narodowy do ostatniego miejscaZbigniew Boniek, prezes PZPN.

Test mecz Polska – Reszta Świata to wspaniały deser żużlowego weekendu w Warszawie. Polska jest potęgą w tym sporcie i konfrontacja z Resztą Świata jest jak najbardziej właściwaKrzysztof Cugowski, wokalista rockowy i senator.

Dzięki Grand Prix w Warszawie żużel się rozwija. Ten sport musi być obecny na największych obiektach w Polsce i na świecie, bo stałby w miejscuPiotr Świst, były reprezentant Polski.

Nasi zawodnicy muszą zrobić wszystko, żeby nie dać się presji. Muszą myśleć tylko o kolejnym wyścigu. Na inne sprawy muszą się wyłączyć. Najlepiej gdyby na oczy założyli sobie takie „klapeczki” i w ogóle nie patrzyli na trybunyJacek Krzyżaniak, były reprezentant Polski.

Zapowiadają się wspaniałe zawody, bo tor jaki zbudował Olsen jest rewelacyjny. Przede wszystkim jest dłuższy i szerszy, i gwarantuje walkęMarek Cieślak, selekcjoner reprezentacji Polski

Nie zdziwię się, jak cała nasza czwórka znajdzie się w wyścigu finałowym. To naprawdę jest możliweRafał Dobrucki, trener polskiej kadry młodzieżowej.

Start w Warszawie to wielka sprawa. Do turnieju podchodzimy bez “napinki”, bo gdy jest inaczej, to nic nie wychodziSławomir Dudek, ojciec Patryka Dudka, trener i menedżer.

Zrobię wszystko, aby 50-tysięcy kibiców długo zapamiętało ten wieczór. Ten stadion to magiczne miejsce dla żużla. To wielkie święto naszego sportuMaciej Janowski, reprezentant Polski.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych