Menu

Grand Prix w Warszawie to najlepsza opcja

Grand Prix w Warszawie to najlepsza opcja dla polskiego żużla – uważa Marek Cieślak, trener reprezentacji narodowej. 13 maja 2017 roku po raz trzeci żużlowa Grand Prix odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to druga runda w ramach cyklu IMŚ 2017.

Cieszę się, że Polski Związek Motorowy stanął na głowie, żeby Grand Prix odbywało się w Warszawie. Kibice powinni to docenić – kontynuuje Cieślak. – Ten turniej powinniśmy traktować jako dobro narodowe. W końcu niewiele jest dyscyplin, które organizują tam zawody i mogą się poszczycić 50-tysięczną frekwencją oraz tak wspaniałą atmosferą wśród kibiców. Możemy robić Grand Prix w Gorzowie, czy Toruniu, ale to Warszawa jest najlepszą opcją dla polskiego żużla – dodaje.

Dwie poprzednie Grand Prix w Warszawie obejrzało w sumie ponad 100 tysięcy kibiców.

Bo zawody w stolicy są szczególne – mówi Cieślak. – Otoczka wokół nich jest taka jaka nigdzie indziej. Liczba celebrytów, polityków i innych oficjeli pokazuje jaki potencjał ma żużel, ile osób się nim interesuje i że jest narodowym sportem. Swoje robią też kibice. A nasi są najlepsi na świecie. To piękne, jak cała żużlowa Polska w ten jeden dzień zjeżdża do Warszawy, aby wesprzeć naszych reprezentantów. Podoba mi się to, że nie ma żadnych animozji między kibicami. Stanowimy jedną wielką żużlową rodzinę – dodaje.

W przyszłorocznej serii Grand Prix wystartuje aż czterech Polaków (Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Patryk Dudek), a dodatkowo na turniej w Warszawie jeden otrzyma przechodnią dziką kartę (decyzja zostanie podjęta w kwietniu).

Turniej w Warszawie, zresztą jak cały cykl 2017, zapowiada się wyjątkowo – twierdzi Cieślak. – Czwórka młodych Polaków będzie bardzo zdeterminowana na sukces. Kto wie, może w przyszłym roku znowu doczekamy się indywidualnego mistrza świata? Nasi nie będą mieli jednak łatwo, bo jest przynajmniej kilku zawodników zza granicy, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Dawno rywalizacja w Grand Prix nie zapowiadała się tak pasjonująco. Przecież w tej stawce nie ma żadnych maruderów!

Bilety na majowy turniej PZM Warsaw FIM SGP of Poland można kupować w starej cenie, już od 49 zł na www.kupbilet.pl tylko do 31 grudnia 2016 roku.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych