Menu

Grand Prix w Warszawie pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Honorowy nad 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Zawody zainaugurują cykl rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu w sezonie 2018.

Pierwsza runda tegorocznego cyklu Grand Prix odbędzie się 12 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Zawody rozegrane zostaną pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018. Pan Prezydent wyraził przekonanie, że wydarzenie organizowane przez Polski Związek Motorowy przyniesie polskim zawodnikom trofea w rywalizacji światowej, a towarzyszące mu zainteresowanie mediów i kibiców z całego świata przyczyni się do promocji Polski i Warszawy.

Przypomnijmy, że w zawodach weźmie udział aż siedmiu reprezentantów Polski: czterech pełnoprawnych uczestników cyklu FIM Speedway Grand Prix 2018: Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki, a ponadto zawodnik z dziką kartą i dwaj rezerwowi.

Zawody odbędą się 12 maja na PGE Narodowym w Warszawie, początek o godzinie 19:00. Poprzedzi je oficjalny trening, który będzie miał miejsce 11 maja o godz. 15:00. Sędzią inauguracji FIM Speedway Grand Prix 2018 w Warszawie będzie Duńczyk Jesper Steentoft, Prezydentem Jury FIM Włoch, Armando Castagna.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych