Menu

Jerzy Szczakiel wierzy w polskie podium na PGE Narodowym

Jestem przekonany, że Grand Prix na PGE Narodowym obejrzy komplet kibiców – uważa Jerzy Szczakiel, mistrz świata z 1973 roku. Zawody odbędą się dopiero w maju, ale organizatorzy sprzedali już ponad 27 tysięcy biletów. Wielu kibiców czeka na trzecie złoto Polaka w historii IMŚ po brązowym medal Bartosza Zmarzlika z tego roku. Młoda oraz ambitna reprezentacja Polski daje wielkie nadzieje, a doping zawsze uskrzydlał naszych zawodników na wielkich imprezach.

To, że bilety już teraz sprzedają się bardzo dobrze oznacza, iż mamy kolejny dowód tego, że Polacy kochają żużel i doceniają to, jak jeżdżą nasi zawodnicy. Obecność kibiców właśnie im jest najbardziej potrzebna. Warto o tym pamiętać. To ma być święto całego polskiego żużla. Inne dyscypliny w tym dniu mają nam zazdrościć – podkreśla Szczakiel.

Zdaniem naszego mistrza świata przyszłoroczny cykl Grand Prix może zostać zdominowany przez polskich zawodników. – Wierzę, że w końcu będzie to właśnie taki rok, w którym o medale będzie walczył więcej niż jeden z naszych reprezentantów – mówi Szczakiel. – W tym roku ścieżkę do złota wytyczył Zmarzlik. Według mnie to przełom co zrobił. Jego śladem powinni iść następni. Każdego z naszej czwórki stać na wszystko. Zmarzlik to już absolutnie klasa światowa i po zdobyciu medalu będzie czuł się w cyklu jeszcze pewniej. Janowskiego dopadł mały kryzys, ale nawet wtedy potrafił wygrać turniej Grand Prix. Pawlicki po słabszym początku miał rewelacyjną końcówkę w cyklu i wygrywanie wyścigów nie sprawiało mu żadnego problemu. Dudek będzie debiutował, ale jestem przekonany, że jego ojciec zrobi wszystko, aby przynajmniej był w ósemce w klasyfikacji końcowej. A w Warszawie? Kto wie, może wszyscy nasi wjadą do finału? To wbrew pozorom wcale nie jest takie nierealne.

Warto już teraz zapewnić sobie bilety na to wydarzenie. Tylko do końca roku można kupować wejściówki od 49 zł. Są one dostępne nie tylko w internecie, ale także w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i STS w całej Polsce). Od 1 stycznia bilety na 2017 PZM Warsaw FIM SGP of Poland będą kosztowały w każdej z kategorii o 10 zł więcej. Biuro PZM-Travel przygotowało dla kibiców oferty pakietowe składające się z zakwaterowania w warszawskich hotelach oraz biletów wstępu na zawody. Oferty noclegów dla rodzin z dziećmi można znaleźć pod adresem pzmtravel.com.pl

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych