Menu

Jerzy Szczakiel: Zwycięstwo Polaka w Warszawie byłoby wspaniałym sukcesem

18 maja 2019 roku zawody w Warszawie zainaugurują cykl Grand Prix 2019. Jerzy Szczakiel uważa, że wygrana Polaka na PGE Narodowym byłoby wielką sprawą, jednak nie będzie to łatwe zadanie. Do końca grudnia bilety na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland są tańsze o 10 zł.

Po raz kolejny turniej w Warszawie rozpocznie zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, a wejściówki na to wydarzenie rozeszły się już w liczbie prawie 40 tysięcy. – PGE Narodowy jest świetnym stadionem, a do tego zawody są w stolicy. Dodatkowo także jest to pierwsza runda Grand Prix i każdy szybko zapewnia sobie miejsca. Kibica chcą się na niej znaleźć – twierdzi Jerzy Szczakiel, specjalnie dla speedwayekstraliga.pl.

Warszawska runda w ciągu kilku lat stała się ważnym punktem na żużlowej mapie świata. – Dzieje się tak, ze względu na sporą pojemność stadionu oraz jego atmosferę. Przyjemnie się to ogląda. PGE Narodowy to stadion wysokiej klasy. To miejsce powinno być dalej w kalendarzu Grand Prix – zaznacza nasz rozmówca.

Czy przyszłoroczne zawody będą pierwszymi w jej historii, gdzie usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego na koniec? – To by było świetne. W grze jest praktycznie każdy reprezentant Polski. Na pewno będzie ciężko, ponieważ walczyć będą także, m.in. Tai Woffinden i Jason Doyle, ale zwycięstwo Polaka w Warszawie byłoby wspaniałym sukcesem – mówi pierwszy, polski mistrz Świata na żużlu.

Ostatnie lata obfitują w medale IMŚ reprezentantów Polski, lecz kibice nadal czekają na kolejne złoto. – Większość przewiduje, że może Bartosz Zmarzlik lub Patryk Dudek dokonają tego. Oby tak było, że trzeci Polak w historii sięgnie po tytuł – stwierdza wychowanek Kolejarza Opole, który zaznacza też, że wszystko wskazuje na to, że wkrótce polscy żużlowcy mogą zdominować cykl GP. – Mamy znakomitych żużlowców. Są jednak Inni zawodnicy, którzy czekają na to, aby wejść do Grand Prix, a także walczyć o mistrzostwo Świata – dodaje.

Bilety na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland są cały czas w sprzedaży na kupbilet.pl. Dodatkowo także w punktach sprzedaży bezpośredniej: Empik, STS i Kolporter.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych