Menu

Z Kujaw i Pomorza na PGE Narodowy

Grand Prix w Warszawie to jedna z najbardziej widowiskowych rund w całym cyklu – uważa Ryszard Dołomisiewicz, były reprezentant Polski i legenda Polonii Bydgoszcz. – Musimy robić wszystko, aby o żużlu było głośno w mediach w całym kraju. To się uda tylko za sprawą takich wydarzeń jak Grand Prix na PGE Narodowym.

Chociaż żaden polski uczestnik 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland nie pochodzi z województwa kujawsko – pomorskiego, kibice z tego regionu kupili 10 proc. wejściówek spośród sprzedanych aktualnie ponad 30 tys.

Fani Get Well Toruń, MRGARDEN GKM Grudziądz i Polonii Bydgoszcz rokrocznie stanowią silną grupę na PGE Narodowym. W pierwszej edycji zawodów z tych miast do Warszawy przyjechało blisko 7 tys. fanów żużla. Ubiegłoroczny turniej Grand Prix na PGE Narodowym odwiedziło nieco ponad 4 tys. kibiców z Kujaw i Pomorza.

Na co – zdaniem Ryszarda Dołomisiewicza – będzie stać biało – czerwonych w cyklu Grand Prix 2017?

Liczę na każdego z naszej czwórki Polaków i przede wszystkim na ich przebojowość – podkreśla Dołomisiewicz. – Proszę nie mylić tego z ułańską fantazją, bo to zupełnie co innego. Ważne, że każdy z naszej czwórki ma już jakiś bagaż doświadczeń i właśnie to jest ich największym atutem. Młodość i doświadczenie w jednym. Mamy naprawdę najlepsze młode pokolenie na żużlu na świecie.

W swojej karierze Ryszard Dołomisiewicz raz znalazł się w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Było to w 1986 roku w Chorzowie. Zajął wtedy 11. miejsce z dorobkiem 6. punktów.

Żałuję, że ja nie miałem okazji ścigać się przy 50-tysięcznej publiczności, tak jak teraz podczas Grand Prix w Warszawie – mówi Dołomisiewicz. – W wielkim finale w 1986 roku takich tłumów nie było. Był to w ogóle trudny okres dla żużla w Polsce. Można powiedzieć, że mieliśmy do czynienia z zapaścią tego sportu pod każdym względem. Na przykład sprzęt na finał przygotowano mi metodami chałupniczymi, bo nie mieliśmy żadnego dostępu do silników z zachodu. W takich okolicznościach trudno było komukolwiek stawić czoła światowej czołówce – przypomina Dołomisiewicz.  

Bilety na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland ciągle można kupować  w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i punkty STS w całej Polsce), a także za pośrednictwem strony https://kupbilet.pl/sgp2017.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych