Menu

Kulakov marzy o występach w Grand Prix

Chciałbym kiedyś pojechać przy tylu tysiącach kibiców – mówi o LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym Viktor Kulakov, reprezentant Rosji na żużlu i jeden z liderów pierwszoligowej Polonii Bydgoszcz.

22-letni zawodnik w tym roku rozpoczął starty w gronie seniorów. – Wierzę, że moja kariera nabierze teraz rozpędu i wkrótce będę jeździł na takim poziomie jak Emil Sayfutdinov czy bracia Lagutowie – mówi Kulakov.

Jego marzeniem są starty w cyklu Grand Prix. – Chyba każdy do tego dąży – twierdzi. – Dzisiaj Rosję w elicie reprezentuje tylko Emil Sayfutdinov, za którego trzymamy kciuki i wierzymy, że odegra dużą rolę. Nie będzie łatwo, bo w tym roku wiele do powiedzenia powinni mieć Polacy. Chciałbym, aby w przyszłości było więcej Rosjan w elicie – dodaje.

Kulakov jest pod wrażeniem turniejów rozgrywanych na czasowych torach. Właśnie takie zawody odbędą się 13 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Sam jestem ciekawy jak to jest ścigać się na tak przygotowanej nawierzchni. Słyszałem, że nie ma już większej różnicy od stałych torów. To był dobry kierunek żużla, że przed laty zdecydowano się na czasowe nawierzchnie. Dzięki temu zawody mogą oglądać takie tłumy jak w Warszawie. Chciałbym kiedyś pojechać przy tylu tysiącach kibiców. To musi być ogromne przeżycie – kończy Kulakov.

Bilety na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland można kupować w punktach sprzedaży bezpośredniej, a także za pośrednictwem strony internetowej kupbilet.pl. Najtańsze wejściówki kosztują 59 zł. Atrakcyjne miejsca w sektorach C1 i C4 (na prostej przeciwległej do startu) to wydatek rzędu 149 zł. W cenie jest darmowy program zawodów.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych