Menu

Kwalifikacje i treningi w SGP. Jakie są zasady, na czym to polegają?

Obecnie w cyklu SGP organizowane są treningi kwalifikacyjne, które polegają na jeździe na czas i są obowiązkowe. Odbywają się w dniu zawodów SGP, albo dzień przed (tory czasowe). W zależności od zajętych miejsc (czasów), zawodnicy mają pierwszeństwo wyboru numerów startowych na poszczególną SGP (od 1 do 16).

Podczas treningów żużlowcy wyjeżdżają na tor w trzyosobowych grupach i spędzają na torze dwie minuty podczas, których pokonują okrążenia. Do klasyfikacji treningu czasowego zalicza się czas najlepszego okrążenia.

Jeżeli dwóch zawodników ma ten sam czas w klasyfikacji, to wówczas bierze się pod uwagę drugi kolejny najlepszy czas.

Zawodnicy, którzy nie uzyskają żadnego czasu podczas treningu będą mieli wylosowane numery startowe z tych, które pozostaną po wyborze innych zawodników.

Treningi kwalifikacyjne to nowość, która została wprowadzona kilka lat temu. Później z niej zrezygnowano, a następnie ponownie powrócono. Gdy nie było kwalifikacji, to numery startowe na poszczególne SGP były losowane.

W sobotę 13 maja w Warszawie odbędzie się ORLEN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND – WARSAW. Będzie to druga z zaplanowanych dziesięciu rund IMŚ Grand Prix w sezonie 2023. Pierwszą w chorwackim Gorican wygrał Polak Bartosz Zmarzlik. Początek turnieju na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 19.00.

Można jeszcze kupować ostatnie bilety na zawody w Warszawie: https://www.kupbilet.pl/sgp2023

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych