Menu

Media z całego świata będą na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

18 maja oczy całego żużlowego świata będą zwrócone na PGE Narodowym, gdzie zainaugurowany zostanie cykl FIM Speedway Grand Prix. Na miejscu stawią się przedstawiciele mediów z całego świata, którzy będą relacjonować zmagania w Warszawie.

Już po raz piąty najlepsi żużlowcy świata spotkają się na PGE Narodowym, by rozpocząć walkę o złoty medal mistrzostw Świata. Jak co roku, w wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele mediów. Dla dziennikarzy przygotowano blisko 250 miejsc, z których będą śledzić zmagania czołówki światowego speedwaya. Właśnie trwa proces akredytacyjny na to wydarzenie.

Na PGE Narodowym jestem co roku od pierwszego turnieju w mistrzowskim cyklu. Warszawska runda SGP wzbudza we mnie emocje już od momentu wejścia na stadion, czy parku maszyn. Buzują one do samego końca, czyli do rozmów z laureatami. Wierzę, że w tym roku będzie nim któryś z Polaków, stojący na najwyższym stopniu podium – powiedział Rafał Martuszewski z portalu rafalmartuszewski.com.

Na jeden dzień Warszawa stanie się stolicą żużlowego świata. Dla niektórych widok stadionu wypełnionego kibicami jest jedną z najlepszych rzeczy w żużlu. – Jak dotąd byłem na wszystkich rundach cyklu FIM Speedway Grand Prix, które rozgrywane były na PGE Narodowym. Moim zdaniem to najlepsze zawody żużlowe na świecie. Klimat i atmosfera są nie do opisania. Aż serce rośnie, kiedy widzi się jak tak ogromny obiekt szczelnie wypełnia się kibicami czarnego sportu. Bardzo podoba mi się też atmosfera pod stadionem. Świętują wszyscy. Niezależnie od upodobań klubowych. Fani futbolu mogą jedynie brać przykład! – zaznaczył Jakub Keller, dziennikarz Przeglądu Sportowego i Ambasador PGE Ekstraligi z Torunia.

Niektórzy mieli okazję debiutu na PGE Narodowym dopiero w ostatniej edycji zawodów, jednak mają doświadczenie z innych aren w Polsce. – Po trzykrotnej wizycie na PGE Narodowym w roli kibica, w zeszłym roku miałem okazję po raz pierwszy uczestniczyć w tym wydarzeniu jako reporter. Jako Ambasador PGE Ekstraligi z Gorzowa byłem na gorzowskich rundach FIM SGP, to jednak moim zdaniem klimat zawodów w Warszawie jest zupełnie inny. Podczas rund rozgrywanych na dobrze nam znanych stadionach PGE Ekstraligi, na jeden weekend areny „ubrane” są w inne szaty. Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland nie posiada charakteru lokalnego, na PGE Narodowy ściągają kibice z największych żużlowych ośrodków i nie tylko, co czyni go tak bardzo zróżnicowanym. Największe wrażenie robi wielkość stadionu, który słynący ze swej wielofunkcyjności, może pomieścić ponad 53 tysiące fanów czarnego sportu w jednym miejscu i w jednym czasie, co jest niespotykane. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, bardzo przypadły mi do gustu wielki i przestronny pressroom oraz loża medialna, dzięki którym dziennikarze mają wysoki komfort relacjonowania wydarzeń – zakończył Krzysztof Frączek, gorzowski Ambasador PGE Ekstraligi.

Cały czas można kupować bilety na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na kupbilet.pl/sgp2019, a także w punktach sprzedaży bezpośredniej (Empik, STS i Kolporter).

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych