Menu

Motorowe gwiazdy PZM kibicami na SGP

LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland – największe tegoroczne żużlowe wydarzenie na świecie, obejrzy z trybun PGE Narodowego szereg gwiazd różnych dyscyplin motorowych. Fani zobaczą w Loży Platynowej m.in. Rafała Sonika czy Tadeusza Błażusiaka, ale nie tylko. To doskonała okazja do integracji środowiska i promocji sportów motorowych w naszym kraju.

Pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik bardzo lubi żużel, co wielokrotnie podkreślał, więc nie mogło go zabraknąć na PGE Narodowym. Znakomity polski kierowca, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach Enduro będzie mógł wymienić opinie o speedway`u z Tomaszem Gollobem (będzie gościł również w studio Canal+ podczas transmisji telewizyjnej) i Jerzym Szczakielem, polskim indywidualnym mistrzem Świata na żużlu z 1973 roku.

Tadeusz Błażusiak, który na co dzień mieszka w Andorze również nie mógł sobie odmówić obecności na warszawskim turnieju żużlowym, choć obowiązków sportowych ma mnóstwo. Sześciokrotny mistrz świata SuperEnduro, pięciokrotny mistrz USA w EnduroCrossie i pięciokrotny zwycięzca Erzberg Rodeo (jednych z najtrudniejszych zawodów świata Enduro). Te liczby mówią same za siebie.

Ponadto żużel na PGE Narodowym obejrzą także Jacek Czachor – mistrz świata motocyklowych rajdów Cross Country z 2007 roku, drugi polski mistrz świata sportu motocyklowego  po Jerzym Szczakielu, Marek Dąbrowski – mistrz Świata motocyklowych rajdów Cross Country w 2008 roku, Drużynowy Mistrz Świata Enduro w 1993 roku oraz Maciej Wróbel – Drużynowy Mistrz Świata Enduro z 1993 roku i wicemistrz świata klasy 80 ccm z 1992 roku.

Nasza flagowa „ekipa mistrzów”, startująca od lat w różnych dyscyplinach motorowych z tak wielkimi sukcesami z pewnością doda skrzydeł młodym polskim żużlowcom – mówi Michał Sikora, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego. – Kiedy wielcy sportowcy, ale przede wszystkim koledzy z torów lub tras motocyklowych, są razem w jednym czasie i miejscu, to jest to również wspaniała okazja do tego, aby promować cały polski sport motorowy. Bardzo cieszę się, że odbędzie się to na PGE Narodowym w Warszawie, bo przecież miejsce ma wielkie znaczenie. Trzymam kciuki za dobry występ naszych żużlowców i jestem przekonany, że wsparci dopingiem takich gwiazd jak Rafał Sonik, Tadeusz Błażusiak czy Tomasz Gollob stworzą wspaniałe widowisko sportowe.   

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19:00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.

 

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych