Menu

Najlepsi żużlowcy skończyli sezon, teraz czas na Warszawę

Żużlowy cykl FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2015 zakończony. Tai Woffinden mistrzem świata na doskonale przygotowanym przez Ole Olsena torze w Melbourne. Maciej Janowski na trzecim stopniu podium Grand Prix Australii, które wygrał Greg Hancock. Teraz czekamy na sezon 2016 i zawody, które już 14 maja odbędą się na PGE Narodowym.

Cały czas jestem napompowany i myślę już o przyszłym roku. Wrócę, żeby walczyć dalej. To był świetny sezon. Dziękuję wszystkim: mechanikom, kibicom i wszystkim obecnym w Melbourne – powiedział Tai Woffinden przed wejściem na podium Mistrzostw Świata.

Na Etihad Stadium w Melbourne leciały iskry podczas sobotniej Grand Prix. Doszło nawet do bójki w parku maszyn między Samem Mastersem i mechanikiem Nickiego Pedersena, gorzowianinem Markiem Hućko. Zawody wzbudziły wielkie zainteresowanie, był na nich nawet sam Mark Webber, były kierowca F1, a groźny upadek w finale zaliczył Australijczyk Jason Doyle.

Polacy będą mogli zobaczyć na żywo stawkę FIM Speedway Grand Prix 14 maja 2016 roku, a do tego kolejnego dnia mecz Polska – Reszta Świata podczas dwudniowego maratonu na PGE Narodowym.

Naprawdę nie mogę się doczekać LOTTO Warsaw FIM SGP w Warszawie. To piękny stadion – mówi Tai Woffinden. Indywidualny Mistrz Świata 2015 wierzy, że tym razem wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie, a zawody zadowolą wytrawnych kibiców żużla. – Na dobrze przygotowanym torze pokażemy świetne ściganie. Sam liczę na wielkie tłumy na trybunach. I na to, że kibice będą nas wspierać. W kwietniu coś się zepsuło, ale gwarantuję, że to się nie powtórzy – zapewnia angielski żużlowiec.

Maciej Janowski video: https://www.youtube.com/watch?v=0mzQeniKEJo

Tai Woffinden video: https://www.youtube.com/watch?v=5VtD98lDS7Y

Klasyfikacja Grand Prix Australii (24.10.2015, Melbourne): 1. Greg Hancock (USA), 2. Niels Kristian Iversen (Dania), 3. Maciej Janowski (Polska).

Klasyfikacja końcowa cyklu FIM SGP 2015: 1. Tai Woffinden (W. Brytania), 2. Greg Hancock (USA), 3. Nicki Pedersen (Dania).

Na KupBilet.pl trwa sprzedaż biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Do 25 października do godz. 23.59 przedsprzedaż https://www.kupbilet.pl/sgp2016, a od 26 października sprzedaż otwarta.

PAKIET: SGP + Polska-Reszta Świata

Sprzedaż otwarta LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland 2016 i Polska – Reszta Świata

BILETY DO NABYCIA OD 26 PAŹDZIERNIKA 2015

KAT. I 79 PLN

KAT. II 89 PLN

KAT. III 99 PLN

KAT. IV 109 PLN

KAT. V 109 PLN

KAT. VI 119 PLN

KAT. VII 129 PLN

VIP SILVER 530 PLN

VIP GOLD 1030 PLN

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych