Menu

Niesamowity skok w karierze Lamparta, który poleca ściganie na PGE Narodowym

Wiktor Lampart w ciągu zaledwie 3 lat zrobił spory krok do przodu w żużlowej karierze. Ma na swoim koncie już medale zdobyte dla reprezentacji Polski oraz testy na PGE Narodowym w Warszawie. Jest także jednym z czołowych młodzieżowców w Polsce, przed którym debiut w PGE Ekstralidze. W rozmowie ze speedwayekstraliga.pl zawodnik opowiedział o przygotowaniach do sezonu, a także wrażeniach z warszawskiego toru.

Młodszy z braci Lampartów miał okazję także startować na PGE Narodowym. W 2018 roku podczas turnieju par zaplecza młodzieżowej reprezentacji Polski. Żużlowiec twierdzi, że jest to jedna z lepszych nawierzchni, a sam turniej 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland będzie wyjątkowym wydarzeniem. – Myślę, że to będą bardzo widowiskowe zawody. Zwłaszcza, że ten tor bardzo sprzyja ściganiu. Mi osobiście bardzo się podobało, gdy na nim jeździłem. Z mojego doświadczenia powiedziałbym, że jest to jeden z fajniejszych. Myślę, że kibicom się ponownie spodobają zawody – powiedział nasz rozmówca.

W cyklu FIM Speedway Grand Prix Polskę reprezentuje czterech zawodników – Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej. Wiktor Lampart uważa, że nasi kadrowicze są w stanie wywalczyć medale i cieszy się, że zawodnik FOGO Unii Leszno powrócił do turnieju, a dodatkowo jest on jednym z jego idoli. – Nasza kadra jest niezła. Każdy ma szanse na mistrzostwo Świata. Ja ogólnie się cieszę, bo chciałem zobaczyć w cyklu Janusza Kołodzieja. Kiedyś oglądałem jego filmiki i podobała mi się jego jazda. Chciałem mieć styl taki, jak on – wyjawił żużlowiec lubelskiego klubu.

Kto jeszcze oprócz Kołodzieja jest wzorem do naśladowania dla młodego zawodnika? – Ciężko mi jest wybrać jeden wzór, który by mi się podobał. Oprócz Janusza Kołodzieja, który ma inny, specyficzny styl, najbardziej lubię jazdę Bartosza Zmarzlika, bo jest ona bardzo „wyluzowana” i cały czas goni, walczy. Jedzie do samego końca – zakończył Lampart.

Przypomnijmy, że nadal można kupować bilety na 2019 PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Aktualnie na to wydarzenie zostało sprzedanych około 48 tys. biletów – można je kupować na kupbilet.pl. Ponadto bilety są do nabycia w punktach sprzedaży stacjonarnej: Empik, STS i Kolporter.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych