Menu

Norbert Kościuch zadowolony ze świeżej krwi w SGP

Nowy zawodnik Get Well Toruń Norbert Kościuch pozytywnie ocenia stawkę zawodniczą w zbliżającym się wielkimi krokami cyklu Grand Prix. Jest dużo „świeżej krwi”. Nie ma co ukrywać, że od paru lat średnia wiekowa GP jest bardzo niska – ocenił Kościuch w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

– Wcześniej, w którymś okresie, startowali praktycznie ci sami zawodnicy. Teraz można zauważyć powiew świeżości. Żużlowcy nie zmieniają się może często, ale nie można ustalić, kto włączy się do walki. Do końca nie wiadomo, czy ktoś utrzyma wysoki poziom – dodał zawodnik.- Przez ostatni okres Polacy dużo mieszają w stawce i liczą się na pewno w grze o złoto. Każdy z nich może „odpalić” i może sięgnąć po tytuł. Sezon jest długi i wyczerpujący. Kwestia tego, kto dobrze zgra się ze swoim sprzętem oraz trafi ze wszystkim tak, jak to powinno być. W żużlu jest dużo małych elementów, które muszą się ze sobą zgrać. Jeżeli to wszystko się ułoży, to wtedy taki zawodnik osiąga cele. Poza tym musi być on bardzo zawzięty ku temu i każdy z tych żużlowców, którzy są w cyklu ma na to szanse – powiedział Norbert Kościuch dla speedwayekstraliga.pl.

Przypomnijmy, że 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 18 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Cały czas można kupować bilety na te zawody.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych