Menu

Ole Olsen poprowadzi Resztę Świata 15 maja w Warszawie

15 maja na PGE Narodowym w Warszawie zostanie rozegrany oficjalny mecz Polska – Reszta Świata. Zespół zagranicznych gwiazd do boju poprowadzi Ole Olsen. Duński trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu to twórca toru, który powstanie na warszawskim obiekcie zarówno na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, jak i na wspomniany mecz reprezentacji. Stanie vis a vis Marka Cieślaka, trenera Polaków.

69-letni Olsen będzie prowadził skład, w którym znaleźli się jego rodacy: Niels – Kristian Iversen i Peter Kildemand, a także Grigorij Laguta z Rosji, Martin Vaculik ze Słowacji, Antonio Lindbaeck ze Szwecji i Jason Doyle z Australii.

O cztery lata młodszy Marek Cieślak na ten mecz desygnował do boju Jarosława Hampela, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego, Patryka Dudka, Maksyma Drabika i Bartosza Zmarzlika.

Na żadnym czasowym torze, na którym rozgrywano Grand Prix nigdy nie odbyły się inne oficjalne zawody – mówi Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski. – Jesteśmy więc pionierami tego przedsięwzięcia. W cyklu startuje wąska grupa zawodników. Dzięki meczowi towarzyskiemu więcej z nich będzie mogło posmakować żużla na wyjątkowym poziomie organizacyjnym.

Test-mecze w sporcie żużlowym, w których jedną z drużyn jest Reszta Świata mają szczególny wymiar. To na pewno duży prestiż. Liczę też na nasze zwycięstwo. To pozwoli realnie myśleć o tym, że w lipcu w Manchesterze powalczymy o Drużynowy Puchar Świata. Tam przecież tor też dla wielu będzie jedną wielką niewiadomą – podkreśla Cieślak.

Już teraz wiemy, że czasowy tor, który wybuduje Ole Olsen, będzie różnił się od ubiegłorocznego. Arena zmagań najlepszych żużlowców na świecie będzie i dłuższa, i szersza. Ma to zagwarantować więcej miejsca dla zawodników, a przede wszystkim ułatwić im stworzenie dobrego widowiska. Olsen w Warszawie pojawi się już 4 maja, będzie miał tym samym bardzo dużo czasu, aby przygotować nawierzchnię do zawodów.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i mecz reprezentacji Polska – Reszta Świata na stronie internetowej www.kupbilet.pl/sgp2016. Bilety tylko na mecz Polska – Reszta Świata od 25 kwietnia do nabycia w województwie Mazowieckim w sieciach Inmedio i Relay, zaś w dniach 13 – 15 maja przy bramie nr 2 PGE Narodowego. Cena 30 zł.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych