Menu

Piotr Baron wierzy w dobry powrót Janusza Kołodzieja

Zdaniem Piotra Barona, trenera FOGO Unii Leszno dobre dopasowanie sprzętowe będzie kluczem do odnoszenia sukcesów w tegorocznym cyklu Grand Prix. W rozmowie ze speedwayekstraliga.pl szkoleniowiec odniósł się również do oczekiwań względem Janusza Kołodzieja.

W maju rusza kolejny cykl FIM Speedway Grand Prix. Walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata rozpoczną zawody na PGE Narodowym (18 maja). Podczas 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zobaczymy czterech Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego oraz Janusza Kołodzieja. Dla zawodnika FOGO Unii będzie to powrót do cyklu po wieloletniej przerwie. – Janusz bardzo mocno przygotowuje się do tego sezonu pod kątem Grand Prix. Sam jestem ciekaw, oczywiście wierzę, że zrobi dobry wynik. To już jest GP i inna jazda – wyjaśnił Baron, który tego, czy reprezentanci Polski zdominują cykl, dopatruje w dobrym dopasowaniu sprzętu na początku sezonu.

Tego byśmy sobie życzyli, żebyśmy dominowali i byli na szczycie. To nie jest takie łatwe i dużo będzie zależało od tego, czy sprzęt będzie pasować, czy będą się dobrze na nim czuli. Trudno wskazać teraz faworyta. Zawsze początek sezonu jest taki, że potrzeba paru spotkań, aby wskazać faworyta – zakończył szkoleniowiec mistrza Polski w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych