Menu

Plech: niech Olsen poprowadzi Resztę Świata w Warszawie

Dzień po LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland – także na PGE Narodowym – odbędzie się mecz Polska – Reszta Świata. Można jeszcze kupować bilety na to wydarzenie. Wiadomo, że trenerem biało-czerwonych będzie Marek Cieślak. Natomiast nie jest znany menedżer „Reszty Świata”.

Uważam, że powinien to być Ole Olsen – mówi Zenon Plech, polski wicemistrz świata. – Po jednej stronie stanie Marek, to po drugiej niech będzie to Ole. Obaj razem jeździli. Dzisiaj dużo znaczą w swoich krajach. Poza tym Ole będzie przebywał w Warszawie. To będzie też okazja, żeby lepiej Duńczyka zacząć w Polsce postrzegać. Był wielkim żużlowcem i zasługuje na szacunek.

Zenon Plech bardzo dobrze odbiera zamysł test-meczów reprezentacji Polski. – Za moich czasów też jeździłem w takich wydarzeniach, ale zazwyczaj startowałem w zespole Reszty Świata. Była to dla mnie ogromna nobilitacja. Myślę, że dzisiaj jest podobnie. W końcu żeby się znaleźć w takiej drużynie, to w tym sporcie trzeba coś znaczyć – kończy Plech.

LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland odbędzie się 14 maja (początek zawodów o 19:00). Mecz reprezentacji Polska – Reszta Świata zaplanowano na 15 maja. Bilety na oba wydarzenia można kupować na https://www.kupbilet.pl/sgp2016

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych