Menu

Przygotowania do LOTTO Warsaw FIM SGP na ostatniej prostej

Już w ten weekend – 13 maja 2017 roku – 50 tysięcy kibiców zasiądzie na trybunach PGE Narodowego, aby dopingować najlepszych żużlowców na świecie. W Warszawie odbędzie się wielkie święto „czarnego sportu”  – LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Przedstawiciele spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego oraz Polskiego Związku Narodowego, zapewniają, że przygotowania do Grand Prix przebiegają zgodnie z planem.

Cały czas dostępne są bilety na to wydarzenie, można je kupować w Internecie https://kupbilet.pl/sgp2017, a 12 i 13 maja także na PGE Narodowym.

Dyrektor komunikacji, promocji i marketingu oraz rzeczniczka spółki PL.2012+ Monika Borzdyńska zdradziła szczegóły organizacji LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland. Szacuje m.in., że przy obsłudze wydarzenia będzie pracowało około tysiąca osób. – To obsługa gastronomiczna, służby techniczne, bezpieczeństwa, służby parkingowe i cały zespół operacyjny.

Firma odpowiedzialna za katering przygotuje dla kibiców około 15 tysięcy hot-dogów i zapiekanek.  Sprzedaż będzie się odbywała w kioskach na trybunach areny. Kibice, którzy zdecydowali się na luksusowe oglądanie zawodów żużlowych, czyli goście strefy VIP na PGE Narodowym, otrzymają specjalne menu. Znajdą w nim m.in. terrinę z kurczaka, oliwkowy hummus czy tradycyjne wiejskie specjały.

Dziennikarze będą mogli korzystać z Centrum Medialnego w Stadium Media Centre na terenie obiektu. Do ich dyspozycji będzie także oddana trybuna prasowa z 248 miejscami.

Dziś o 17:00 kończy się proces akredytacji i wiemy już na pewno, że zawody obejrzy komplet dziennikarzy i fotoreporterów z całej Europy – dodaje Przemysław Szymkowiak, media menedżer zawodów z ramienia PZM.

Podczas tegorocznego LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland będzie dostępna usługa audiodeskrypcji.

Jest ona darmowa i skierowana głównie do osób niewidomych oraz słabo widzących. Pozwala im na pełny odbiór spektakularnych wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych, które odbywają się na arenie. Komentatorzy podają na żywo wszystkie cenne informacje – od ubioru zawodników, ich ustawienia po mimikę trenerów.

Komentarz na żywo może odbierać każda osoba na obiekcie, która wyposażona jest w radio lub telefon z radiem i słuchawkami. Sygnał jest dostępny na częstotliwości 95,1 FM, a nadawanie rozpoczyna się na 10 minut przed wydarzeniem.

W dniu dzisiejszym o godzinie 18:00 rozpocznie się zamknięty dla mediów i kibiców test toru z udziałem 10 polskich zawodników młodzieżowych. Przypomnijmy, że czasowy tor na PGE Narodowym, o długości 274 metrów wybudowała duńska firma Speed Sport.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych