Menu

Sławomir Dudek: To będzie dla nas lekcja wielkiego żużla

– Start w Warszawie to dla nas duża sprawa, ale podchodzimy do tego na zupełnym luzie – mówi Sławomir Dudek, ojciec Patryka. Jego syn na PGE Narodowym pojedzie z przychodnią dziką kartą. – To będzie dla nas lekcja żużla i kolejne życiowe doświadczenie – kontynuuje Dudek senior. – Do turnieju podejdziemy z marszu. Nie ma żadnej wielkiej napinki. Gdy tak jest, to nic nie wychodzi.

Patryk Dudek pierwszy raz pojedzie na czasowym torze. – To nie ma żadnego znaczenia, ale na pewno tor będzie pewną zagadką i trzeba będzie pogłówkować jak przygotować sprzęt – zaznacza. W niedzielę Patryk Dudek wystąpi w barwach polskiej reprezentacji w meczu z Resztą Świata. Czy dobry występ to przepustka na Puchar Świata?

– Niekoniecznie. Myślę, że trener Cieślak wyboru dokona znaczenie późnej. Na pewno jednak Patryk będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Będzie dużo kibiców i nie można ich zawieść – podkreśla Dudek.

W Warszawie Dudek pojedzie z przechodnią dziką kartą. Czy za rok – kiedy ponownie odbędzie się tutaj runda Grand Prix – będzie w innej roli? – Na pewno chcielibyśmy awansować – nie ukrywa Dudek. – Najpierw musimy jednak przebrnąć przez eliminacje, a to z różnych powodów nie jest takie łatwe.

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie w sobotę 14 maja o godz. 19.00. Następnego dnia – w tym samym miejscu – zaplanowano mecz Polska – Reszta Świata. Początek o godz. 14.00. Bilety na oba wydarzenia można kupować w Internecie www.kupbilet.pl/sgp2016.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych