Menu

Tomasz Kuchar: Kumpluję się z Hampelem. Życzę mu w Grand Prix jak najlepiej

Żużel to jedna z najbardziej fascynujących dyscyplin motorowych, a LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to jego wizytówka w Polsce – uważa Tomasz Kuchar.

Tomasz Kuchar to Mistrz Polski w rajdach samochodowych i uczestnik Mistrzostw Świata.

W żużlu najpiękniejsze jest to, że szybko się wszystko rozstrzyga i wszystko jest na wyciągnięcie dłoni – kontynuuje Kuchar. – Nie dziwi mnie, że sport ten ma w Polsce tylu kibiców. Grand Prix w Warszawie na PGE Narodowym to ogromne przedsięwzięcie. Cieszę się, że obiekt zostanie zaadaptowany na potrzebny dyscypliny motorowej. Moje serce bije bowiem dla każdej z nich. Osobiście trzymam kciuki za wszystkich Polaków, ale szczególnie za Jarka Hampela, z którym się koleguję – dodaje.

Jakie są związki Kuchara z żużlem?

Kiedyś byłem zawodnikiem… WTS Wrocław. Jedynym jednak, który jeździł na czterech kółkach. Wszyscy pozostali byli bowiem żużlowcami. Zimą wspólnie trenowaliśmy. Na siłę próbowano mnie również wsadzić na motocykl, ale się nie dałem – żartuje Kuchar.

2016 LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się na PGE Narodowym 14 maja. Następnego dnia w tym samym miejscu dojdzie do meczu reprezentacji Polska – Reszta Świata. Na oba wydarzenia można jeszcze nabywać bilety https://www.kupbilet.pl/sgp2016

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych