Menu

TOR ŻUŻLOWY NA PGE NARODOWYM GOTOWY DO ZAWODÓW

Zwycięstwem duetu Marcin Nowak – Oskar Bober zakończył się test toru przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i meczem Polska – Reszta Świata, które już 14 i 15 maja rozegrane zostaną na PGE Narodowym w Warszawie.  – Geometria toru jest bardzo dobra, pozwala na walkę przy bandzie i ataki przy krawężniku. Jeździło się naprawdę przyjemnie, miałem kilka okazji do wyprzedzania i nie mogę narzekać – powiedział Krystian Pieszczek, zdobywca 15 punktów.

Na 275,5-metrowym obiekcie (dłuższym i szerszym od zeszłorocznego) 9 maja odbył się w Warszawie specjalny test toru z udziałem zaplecza kadry narodowej juniorów. Pod okiem Marka Cieślaka, Zenona Plecha i Rafała Dobruckiego młodzi zawodnicy mieli okazję do pierwszych poważnych prób nawierzchni. – To prawdziwa bajka. Dobrą decyzją było przesunięcie zawodów o miesiąc w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki temu, że jest teraz cieplej można było przygotować dobry tor  – przyznał Zenon Plech.

Marek Cieślak, trener żużlowej reprezentacji Polski, jeden z członków zespołu nadzorującego przygotowanie toru, potwierdził, że tor jest gotowy do zawodów.

Warto odnotować, że podczas rywalizacji polskiego zaplecza młodzieżowej reprezentacji nie zanotowano ani jednego upadku, co świadczy o tym, że nawierzchnia nadaje się do widowiskowego ścigania. Dowodzi tego m.in. świetna walka Oskara Bobera z Bartoszem Smektałą już w II biegu, a także pojedynek Krystiana Pieszczka z Damianem Dróżdżem w gonitwie XIII, gdy lepszy okazał się wrocławianin. – Materiał dobrze odsypywał się na zewnętrzną i mogłem przez to wyprzedzić kilku rywali – dodał Damian Dróżdż.

W najbliższy czwartek tor zostanie odebrany przez Międzynarodową Federację Motocyklową, a w piątek odbędzie się na nim oficjalny trening przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland (tym razem już z udziałem publiczności). Bilety na zawody 14 i 15 maja są jeszcze dostępne na https://www.kupbilet.pl/sgp2016

WYŚCIG PO WYŚCIGU:

 1. REMPAŁA, Smektała, Karczmarz, Dróżdż
 2. PIESZCZEK, Wieczorek, Łęgowik, Niedźwiedź
 3. BOBER, Nowak, Dróżdź, Smektała
 4. PIESZCZEK, Rempała, Wieczorek (t), Karczmarz*
 5. BOBER, Nowak, Niedźwiedź, Łęgowik (d4)
 6. PIESZCZEK, Dróżdż, Wieczorek, Smektała
 7. REMPAŁA, Karczmarz, Niedźwiedź, Łęgowik
 8. PIESZCZEK, Nowak, Bober, Wieczorek
 9. SMEKTAŁA, Dróżdż, Niedźwiedź, Łęgowik
 10. NOWAK, Rempała, Karczmarz, Bober (d4)
 11. NOWAK, Pieszczek, Bober, Wieczorek
 12. ŁĘGOWIK, Niedźwiedź, Karczmarz, Rempała (d4)
 13. SMEKTAŁA, Dróżdż, Pieszczek, Wieczorek
 14. NOWAK, Bober, Łęgowik, Niedźwiedź
 15. SMEKTAŁA, Rempała, Dróżdż, Karczmarz

 

*Za dotknięcie taśmy nie było wykluczenia, bieg powtarzano, ale w powtórce zawodnikowi, który dotknął taśmy, zgodnie z regulaminem testu, odejmowano 1 pkt.

KLASYFIKACJA:

I. Drużyna V 25 pkt.:

Marcin Nowak (2, 2, 2, 3, 3, 3) 15

Oskar Bober (3, 3, 1, d, 1, 2) 10

II. Drużyna I 19 pkt.:

Bartosz Smektała (2, 0, 0, 3, 3, 3) 11

Damian Dróżdż (0, 1, 2, 2, 2, 1) 8

III. Drużyna III 18 pkt.:

Krystian Pieszczek (3, 3, 3, 3, 2, 1) 15

Kamil Wieczorek (2, t, 1, 0, 0, 0) 3

IV. Drużyna II 17 pkt.:

Rafał Karczmarz (1, 0, 2, 1, 1, 0) 5

Krystian Rempała (3, 2, 3, 2, d, 2) 12

 V. Drużyna IV 10 pkt.:

Hubert Łęgowik (1, d, 0, 0, 3, 1) 5

Sebastian Niedźwiedź (0, 1, 1, 1, 2, 0) 5

 

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych