Menu

Trzeci raz Zmarzlika na PGE Narodowym

Bartosz Zmarzlik będzie faworytem wielu polskich kibiców do zwycięstwa w PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, które odbędzie się 13 maja 2017 roku. Zmarzlik wystartuje trzeci raz na PGE Narodowym. W 2015 roku był rezerwowym. Na tor wyjechał jeden raz i … wygrał wyścig. Natomiast w 2016 roku z dorobkiem 10 punktów awansował do półfinału, w którym przyjechał czwarty.

Zawody w Warszawie są wyjątkowe dla każdego polskiego żużlowca – mówi Stanisław Chomski, klubowy trener zawodnika. – Ten turniej dodaje szczególnego splendoru cyklowi i miejsce na podium ma tutaj podwójną wartość. Każdemu Polakowi udziela się atmosfera jaka panuje na PGE Narodowym.

Na PGE Narodowym znów zostanie ułożony czasowy tor. To piąte miejsce w cyklu, które posiada taką nawierzchnię (oprócz Warszawy jeszcze Horsens, Cardiff, Sztokholm i Melbourne). A w sezonie 2016 Zmarzlik na czasowych torach uzbierał 57 punktów (średnia 11,4) i dwukrotnie stawał na podium.

To żaden problem dla niego, aby jeździć na takich nawierzchniach. To w pełni kompletny zawodnik. Zresztą takie tory są naprawdę perfekcyjnie przygotowywane – powiedział Chomski.

Wyniki Zmarzlika w Grand Prix w Warszawie

  • 2015: 13 miejsce – 3 pkt. (3)
  • 2016: 6 miejsce – 10 pkt. (2,2,3,w,3,0)
Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych