Menu

Vaculik: lepszej promocji żużla niż w Warszawie być nie może

Po czterech latach do cyklu Grand Prix wraca Martin Vaculik. O Słowaku w ostatnich sezonach mówiło się, że jest jednym z najlepszych zawodników świata, którzy są poza cyklem Grand Prix.

W 2013 roku Vaculik – jako 23-latek – jeździł na pełnych prawach w Grand Prix, bo dostał od BSI dziką kartę. W dużej mierze było to podyktowane tym, że w 2012 roku jadąc jako kwalifikowany rezerwowy wygrał sensacyjnie turniej w Gorzowie.

Vaculik z zaproszenia skorzystał, choć jak pokazał czas, przypłacił to przeciętnym sezonem. – To prawda, że niektórzy na czele z Markiem Cieślakiem odradzali mi przyjmowania dzikiej karty, ale ja byłem mądrzejszy i sparzyłem się na tym wszystkim – wspomina Słowak.

Potem Vaculik pukał do bram Grand Prix, ale bezskutecznie. Nie liczył na dziką kartę. W końcu sprawy wziął w swoje ręce i awans wywalczył w ubiegłorocznym Grand Prix Challenge. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości i nikt mu nie odradza, że Grand Prix jest nie dla niego.

Martin może dzisiaj już wszystko. To zawodnik w pełni kompletny i ukształtowany. W tym roku wielu da popalić – twierdzi Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski.

Dla mnie Grand Prix składa się z dwóch kroków. Pierwszy to powrót do Grand Prix, a drugi walka o tytuł mistrza świata. Wiem co robiłem źle, gdy jeździłem w cyklu i wiem co muszę poprawić, żeby było lepiej – powiedział Słowak.

Druga runda cyklu odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Dla Vaculika nie będzie to debiut w tym miejscu, bo rok temu został powołany przez Ole Olsena do drużyny Reszty Świata na mecz z Polską.

Na stadion nie przyszło może tylu kibiców co na Grand Prix, ale wrażenie i tak było ogromne. Mój występ był natomiast średni – ocenił Vaculik, który zdobył 6 punktów (1,2,2,0,1). – Sama lokalizacja to wielka sprawa. Lepszej promocji żużla być nie może.

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 13 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Bilety na te zawody można jeszcze kupować w Internecie: https://kupbilet.pl/sgp2017

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych