Menu

Czy Woryna powinien pojechać na PGE Narodowym?

Stawiam na Patryka Dudka, to on w 2018 roku w Grand Prix powinien być najwyżej – uważa Mirosław Woryna, ojciec Kacpra.A my? Czekamy na swoje pięć minut. Najszybciej jak tylko się da chcemy awansować do cyklu.

Kacper Woryna to jeden z kandydatów do polskiej dzikiej karty na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland, która odbędzie się 12 maja na PGE Narodowym.

Mamy świadomość, że jest na to duża szansa – przyznaje Woryna senior. – Ważne, aby dobrze wejść w sezon. Nie tylko solidnie punktować w lidze, ale pokazać się w imprezach indywidualnych – dodaje.

22-letni Woryna to jedna z największych nadziei polskiego żużla. Przed nim bardzo trudny sezon, bo pierwszy w kategorii seniorów.

Przed nami przełomowy rok, ale jesteśmy dobrej myśli – podkreśla Woryna. – Naszym celem na kolejne sezony jest awans do cyklu Grand Prix. Kacper ma dość sprzętu i talentu, aby to się udało nawet w tym roku. Potrzebuje tylko szczęścia. Żużel to gra szczegółów i niuanse decydują o tym, kto jest w czołówce, a kto nie – dodaje.

W 2018 roku w GP Polskę będzie reprezentowała czwórka pełnoprawnych zawodników. To Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki.

Stawiam na Dudka, to on powinien być najwyżej z naszych zawodników, ale czy zostanie mistrzem świata? Ma na to duże szanse – podkreśla Woryna.

Woryna senior przyznaje, że awans do cyklu Grand Prix jest jak awans reprezentacji Polski do piłkarskich mistrzostw świata.

To idealne porównanie – twierdzi. – Dla każdego zawodnika jest to jakieś spełnienie marzeń i każdy do tego dąży. Wiadomo, że to najbardziej prestiżowa rywalizacja w sporcie żużlowym. Nasza kariera też cały czas zmierza w tym kierunku, aby awansować do cyklu i wierzymy, że prędzej czy później to się nam uda.

Kacper Woryna jest wnukiem Antoniego – dwukrotnego polskiego medalisty indywidualnych mistrzostw świata (brązowe medale w 1966 i 1970 roku, pierwszy zdobyty w Goeteborgu, a drugi we Wrocławiu).

Na PGE Narodowym jeszcze nie jeździł. Idealna okazja szykuje się 12 maja. Gdyby wystartował, miałby kolosalne wsparcie kibiców ze Śląska. Już dziś w tym regionie kupiono blisko 13 proc. biletów na zawody, które odbędą się w Warszawie za nieco ponad 80 dni. Cały czas można je nabywać na https://www.kupbilet.pl/sgp2018

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych