Menu

Wszyscy wspieramy Tomasza Golloba

#MistrzJestJeden to hasło, które we wtorek (25 kwietnia) pojawi się na elewacji PGE Narodowego.

Tomasz Gollob, najlepszy polski żużlowiec w dziejach tej dyscypliny sportu, mistrz świata z 2010 roku, który przez lata zapewniał reprezentacji Polski historyczne sukcesy, w ubiegłym roku na PGE Narodowym pożegnał się z kadrą.  Spotkajmy się jutro, aby wspólnie wziąć udział w biegu będącym gestem sportowego wsparcia Mistrza w jego walce o zdrowie. Widzimy się na PGE Narodowym o godzinie 20 przy recepcji głównej (wejście bramą nr 1).

Przed ostatnim startem w kadrze na PGE Narodowym Tomasz Gollob mówił: – Łezka w oku pewnie się zakręci, ale to naturalne dla sportowców. Nie ma co płakać, przecież ja nie kończę kariery. Jadę dalej, a tylko usuwam się w cień w reprezentacji, dając miejsce młodemu zawodnikowi. Wydaje mi się, że jest to rzecz jak najbardziej prawidłowa. Końca kariery nie ma. Jeszcze będę wiele lat jeździć. Jest moment i możliwość rozstania się z reprezentacją na pięknym stadionie PGE Narodowym. Myślę, że każdy sportowiec chciałby się żegnać na tak wspaniałym obiekcie. W prawidłowy i naturalny sposób zostanie przekazana pałeczka moim młodym następcom.

46-letni żużlowiec jest najbardziej utytułowanym Polakiem w dziejach żużla. W 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata, jako drugi polski żużlowiec, po Jerzym Szczakielu. Był także dwa razy wicemistrzem i czterokrotnie brązowym medalistą IMŚ. Z reprezentacją Polski wywalczył sześć razy drużynowe mistrzostwo świata.

W minioną niedzielę Tomasz Gollob miał wypadek na torze motocrossowym w Chełmnie. Doznał poważnego urazu i przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej w Bydgoszczy. Według lekarzy, jego stan jest bardzo poważny i istnieje zagrożenie, że do kariery sportowej już nie wróci. Sportowiec ma poważny uraz rdzenia kręgowego i na tym etapie nie można przesądzić, czy wróci do pełnej sprawności.

Klub z Grudziądza ruszył z akcją #MistrzJestJeden i zaczął zbierać pieniądze na leczenie Tomasza Golloba. W ramach akcji planowana jest również sprzedaż koszulek oraz smyczy, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele związane z powrotem Tomasza do zdrowia.

Dane konta, na które można przelewać darowizny z dopiskiem w tytule: „Gollob”: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu, PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu, Nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych