Menu

Zenon Plech: Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zapięte na ostatni guzik!

Zenon Plech był gościem Radia RDC Warszawa. Legendarny zawodnik zaznaczył, że wszystko jest gotowe do przyjęcia kibiców i żużlowców na inaugurację cyklu FIM SGP.  2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland rozpoczną piątkowe kwalifikacje (od 19:00), a pierwszy bieg turnieju głównego zaplanowany jest na 19:04.

Były zawodnik gdańskiego Wybrzeża oraz Stali Gorzów, podczas emitowanego w RDC magazynu sportowego, zaznaczył, że PGE Narodowy jest przygotowany na rozpoczęcie cyklu FIM Speedway Grand Prix. Ponad 53 tysiące kibiców będzie miało możliwość obejrzenia najlepszych zawodników na świecie w walce o pierwszy tegoroczny triumf. – Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Ekipa Ole Olssena jest profesjonalnie przygotowana do tego typu wydarzeń. We wtorek, na testach nawierzchni, tor zachowywał się znakomicie. Myślę, że będą to udane zawody. Zapraszam serdecznie – powiedział.

Jak poradzą sobie podczas kwalifikacji i turnieju głównego reprezentanci Polski? – Uważam, że mamy znakomitych zawodników, z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Patryk Dudek, Janusz Kołodziej i Bartosz Smektała potrafią pokazać wiele. Myślę, że są w świetnej formie u progu sezonu GP. Chcielibyśmy, żeby na PGE Narodowym wygrał Polak. Sprzęt jest praktycznie wyrównany, tor jest taki sam dla wszystkich. Pozostaje trzymać kciuki za trafienie z formą w trakcie turnieju – zakończył Zenon Plech.

Początek zmagań już w piątek, kiedy po raz pierwszy w historii cyklu rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego turnieju. Piątkowe zmagania rozpoczną się o godz. 19:00. Transmisja w Canal+ Sport oraz nSport+. Start do sobotniego turnieju 2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zaplanowany jest na godz. 19:04. Transmisja z zawodów w Canal+.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych