Menu

Zima zadecyduje o szansach w Grand Prix

Polska będzie miała rekordową liczbę stałych uczestników w FIM Speedway Grand Prix 2017. Kto z czwórki zawodników: Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Maciej Janowski i Patryk  Dudek ma największe szanse na sukces? – Każdy z naszych ma swoje argumenty i każdego stać na dobry wynik – mówi Rafał Dobrucki, trener młodzieżowej reprezentacji Polski i BETARD Sparty Wrocław. – Jedyne co dzisiaj różni naszych reprezentantów to doświadczenie, ale z drugiej strony nikt też nie jest nowicjuszem, bo przecież każdy „polizał” już światowego speedwaya.

Zdaniem Dobruckiego, najtrudniejsze zadanie czeka pełnoprawnego debiutanta w FIM Speedway Grand Prix, Patryka Dudka. – To jednak tylko teoria, ale Patryk będzie przecież debiutował w elicie – mówi Dobrucki. – Na pewno wiele da mu doświadczenie ojca Sławka. Patryk ma jednak wszelkie predyspozycje, żeby walczyć z wszystkimi jak równy z równym. Udowodnił to już zresztą wiele razy.

Drugi turniej przyszłorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Czy polscy żużlowcy zdobędą Warszawę? – Wiele wyjaśni się … zimą – uważa Dobrucki. – Ta pora roku przynosi wiele zmian u każdego zawodnika. Wbrew pozorom teraz naprawdę wiele dzieje się w ich teamach. Ale może dzieje się właśnie na tyle dobrze, że w maju cała nasza czwórka wjedzie do finału. Tego absolutnie nie można wykluczyć. Każdy z tych zawodników to przecież  klasa światowa i może odpalić w stolicy.

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych