Menu

Żużlowa Noc Muzeów 13 maja

W tym roku mija dokładnie sto lat od momentu, gdy na Antypodach zorganizowano zawody motocyklowe na miękkiej nawierzchni, które dały początek dzisiejszemu speedwayowi. Z tej okazji w Muzeum Sportu i Turystyki – w Noc Muzeów – otwieramy wystawę poświęconą dziejom speedwaya w naszym kraju.

Tegoroczna Noc Muzeów, będzie odbywała pod hasłem Żużla. Żużlowa Noc Muzeów, a także wystawa 100 Lat Sportu Żużlowego, która będzie przedstawiać historię żużla na świecie, pokazując jednocześnie cały proces zmian, jaki zachodził przez ostatnie stulecie. Wystawa organizowana jest przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, który w tym dniu będzie organizował żużlowe Grand Prix na PGE Narodowym. Oprócz bogatej kolekcji ponad 18 motorów, zaprezentujemy najciekawsze eksponaty związane z naszymi mistrzami (elementy strojów, puchary, medale, dokumenty).

Uroczyste otwarcie ekspozycji odbędzie się 13 maja 2023 roku i zainauguruje Żużlową Noc Muzeów, gdzie zaprezentujemy m.in. motocykle Bartosza Zmarzlika, Tomasza Golloba, Jerzego Szczakiela. W wernisażu wystawy wezmą udział najwybitniejsi polscy żużlowcy z Mistrzami Świata na czele.

W tym dniu Bartosz Zmarzlik przekaże do zbiorów Muzeum legendarną Czapkę Kadyrowa – nieoficjalne trofeum przechodnie kolejnych Indywidualnych Mistrzów Polski.

Żużlowa Noc Muzeów rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 1 w nocy. W programie m.in. spotkania z żużlowcami, trenerami i mechanikami. Nie lada gratką dla fanów czarnego sportu, będzie możliwość jazdy na specjalnych symulatorach motocykli.

Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny na stronie internetowej oraz na FB:

https://www.muzeumsportu.waw.pl

https://www.facebook.com/events/568391708809935

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych